Zihinsel Yetersiz Çocuklar İçin “Golden Koi” Bileklikler Tasarladı!

0
216

Zihinsel yetersiz çocukları küçük Koi balığı olarak çıktıkları zorlu yolculuklarında altın ejderhalara dönüşmüş kahramanlar olarak belirten takı tasarımcısı Deniz Şenocaklı, herkesin bu konuya dikkatini çekmek, farkındalık oluşturmak ve engelli algısını pozitife çevirmek için Zihinsel Yetersiz Çocukları Koruma ve Yetiştirme Vakfı’na katkıda bulunuyor.

Zihinsel Yetersiz Çocukları Koruma ve Yetiştirme Vakfı ZİÇEV Antalya Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Ayaz Yılmaz; “Öğrencilerimizin bireysel durum ve yeteneklerini göz önünde tutarak, özel gereksinimi olan bireyin sahip olduğu potansiyeli en üst seviyeye çıkartarak kendilerine yeten, bağımsız, üreten bireyler olmalarını sağlamak en büyük hedefimiz. Bu hedefimizde derneğimize sihirli dokunuşlarıyla katkı sağlayan takı tasarımcısı Deniz Şenocaklı’ya teşekkür ederim. Bakış açımızı değiştirerek duyarlılığımızla büyük bir adım daha atarak zihinsel yetersiz çocuklarımız için çok özel bir işbirliği yaptık. Koi Balığı efsanesinden ilham alarak, özel çocuklarımız için Deniz Şenocaklı’nın yarattığı ve sınırlı sayıda, tamamen el yapımı olarak üretilen ‘Golden Koi’ bileklikler; çocuklarımızın hayat maratonundaki engellerin üstesinden azimle gelen savaşçı ruhlarını ve kendileri gibi özel olan ‘kalp gözleri’ni simgelemekte. Onlar, birer küçük Koi Balığı olarak çıktıkları zorlu yolculuklarında, altın ejderhalara dönüşmüş kahramanlar.  Siz de bu bileklikleri takarak hem bizim özel çocukları hep hatırlamış olacak hem de bir çocuğumuzun “bir aylık” eğitim masrafına katkıda bulunmuş olacaksınız. Şimdiden duyarlılığınız ve desteğiniz için çok ama çok teşekkür ederim” dedi.

Takı tasarımcısı Deniz Şenocaklı’nın web sitesinde satışa sunulan ve geliri Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’na bağışlanacak Golden Koi bileklikler 540 TL’den satışa sunuluyor.