Yurt Dışından 25.000 Türk Getirilecek

0
407
https://www.birgun.net/

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay “Türkiye olarak dünyanın neresinde olursa olsun vatandaşımızın yanındayız. Salgına karşı yürüttüğümüz zorlu mücadele sürecinde dünyanın dört bir yanından 25 bin vatandaşımızı aileleriyle kavuşturduk” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay aynı zamanda 59 ülkeden 25 bin kişinin Ramazan Bayramı’nı evlerinde geçirebilmeleri amacıyla operasyon başlattığını açıklayarak şunları söyledi:

“Şimdi de Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla, 59 ülkeden yaklaşık 25 bin vatandaşımızın yaklaşan Ramazan ayını ve bayramı evlerinde geçirebilmeleri için, yine Dışişleri, İçişleri, Ulaştırma ve Altyapı, Sağlık, Gençlik ve Spor Bakanlıklarımız ve ilgili Valiliklerimizle birlikte, büyük çaplı bir operasyon başlattık. Amacımız, vatandaşlarımızın inşallah mübarek Ramazan Bayramı’nda sevdikleriyle kucaklaşmalarını sağlayabilmek. Milletimiz azimli, devletimiz güçlü ve kararlıdır. Bu millet bu zorlu mücadeleyi de tarihte örneklerini defalarca sergilediği gibi, hep birlikte kardeşlik ve dayanışma içinde kazanacaktır.”

Kaynak: http://www.gunhaber.com.tr/