Türkiye’nin İlk Sosyal Medya Dizisi Gün On4 İnstagramda Yayınlanacak

0
401

Şahin Altuğ’un senaryosunu yazdığı ve yönetmenlik koltuğuna oturduğu, “Pandemik Polisiye Dizisi” GünOn4, izleyicisi ile sosyal medyada buluşacak. Gün On4 aynı zamanda Türkiye’de IG TV üzerinden yayımlanan ilk dizi olma özelliği taşıyor. Dizi, IG TV’den yayımlandıktan 24 saat sonra da YouTube’dan izlenebilecek.

21 Mayıs’ta Meraklı Filmler Instagram hesabı üzerinden seyirciyle buluşacak mini dizi Gün On4’ün yapımcılığını Orhan Erkal üstleniyor. Koronavirüs teşhisi konan ancak hastalığı evinde tedavi görerek atlatan Komiser Gazanfer ve ekibinin karantina günlerinde şüpheli bir intihar vakasının izini sürme hikayesini anlatıyor. Yurt dışından dönen Komiser Yardımcısı Sevin, 14 günlük karantina süresini geçirmesi için bir yurda yerleştiriliyor. Sevin’le birlikte aynı uçakta gelen yolculardan biri, yerleştirildiği yurttaki şüpheli intihar vakasını araştırmaya başlıyor.


TÜRKİYE’DE BİR İLK


Her bir bölümü 8 dakika olan ve 10 bölümden oluşan mini dizinin birçok anlamda Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıdığını ifade eden Altuğ, “Oyuncu kadromuzda Muhammet Uzuner, Güneş Zavrak ve Emrullah Çakay yer alıyor. Dizinin üç oyuncusu da gerçek hayatta birbirlerinden uzakta bulunuyor. Oyuncular karantina günlerini Datça, İsviçre ve İstanbul’da geçiriyor. Teknik ekip ise İstanbul’daydı. Bu şartlar altında izleyicinin beğenceği bir iş ortaya çıkardığımızı düşünüyorum” diye konuştu.