Türkiye Festivali Ödülle Döndü

Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleştirilen Türkiye Festivali, dünyanın en büyük halkla ilişkiler birliği olan IPRA tarafından düzenlenen Golden World Awards’tan ödülle döndü. Yaklaşık 150 bin kişinin ziyaret ettiği ve 270 milyon erişimin sağlandığı Türkiye Festivali, Best Event Of The Year (Yılın En İyi Etkinliği) kategorisinde 13 ülke adayı arasında 2. olmayı başardı.

0
584

Moskova’da Yapılan Türkiye Festivali’ne Uluslararası Ödül

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Birliği (TTYD) koordinasyonunda, Antalya Valiliği, İstanbul Valiliği ve Nevşehir Valiliği’nin katkıları ile “Yedi İletişim” ve “Ziya Project” tarafından organize edilen Türkiye Festivali, önemli bir ödülü Türkiye’ye kazandırdı.

Best Event Of The Year İkincilik Ödülü

IPRA Golden World AwardsBest Event Of The Year için Doğu Avrupa ve Orta Asya’dan 13 ülkenin etkinliği aday oldu. Yapılan değerlendirme sonucu kazananlar Rusya’nın başkenti Moskova’daki Uluslararası Basın Merkezi’ndeki ödül töreninde açıklandı. Best Event Of The Year birincilik ödülünü Mikhaylov & Partners’ın projesi kazandı. Best Event Of The Year ikincilik ödülü ise Türkiye’nin Moskova’da organize ettiği Türkiye Festivali’nin oldu.

Rusya’daki En Etkili Organizasyon

Rus halkı tarafından büyük beğeni toplayan ve Türkiye’yi etkin bir şekilde tanıtan festival, kusursuz organizasyonu ve topladığı beğeni ile Türkiye’nin Rusya Federasyonu’ndaki en büyük ve etkili organizasyonu olmuştu. Türkiye’den oteller, destinasyonlar, tur operatörleri ve uçak firmalarının çıkarma yaptığı Türkiye Festivali, aldığı ödül ile ne kadar etkili bir organizasyon olduğunu da göstermiş oldu.

Özsevim: “Ciddi bir ödül aldık”

Türkiye Festivali Koordinatörü A.Haluk Özsevim Türkiye Festivali ile 3 yıldır büyük başarılara imza attıklarını söyledi. Özsevim: “TÜROFED, TÜRSAB ve TTYD’nin koordinasyonunda yapılan Türkiye Festivali ile 150 bin kişi ağırladık. Türkiye’nin turizm değerlerini tanıttığımız Türkiye Festivali, Rus halkı tarafından büyük bir beğeni görüyor. Türkiye turizmine katkı sağlamayı amaçladığımız bu festivalde 270 milyon erişim sağlandı. Etkinlik Moskova’da yapıldı ancak basın ve sosyal medya aracılığı ile bütün Rusya, festivali takip edebildi. 13 ülkenin etkinliği ile yarıştık ve 2. olduk. Ciddi bir ödül aldık” diye konuştu.

100 Çift, Türkiye Tatili Kazandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Türkiye
Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Birliği (TTYD)
koordinasyonunda Antalya Valiliği, İstanbul Valiliği ve Nevşehir Valiliği’nin katkıları ile Yedi İletişim ve Ziya Project tarafından 14-15-16 Haziran 2019 tarihinde organize edilen Türkiye Festivali, Moskova’da Türkiye rüzgarı estirdi. Bu sene üçüncüsü gerçekleştirilen ve yine büyük bir ilgi gören festival, büyük bir ziyaretçi kitlesini ağırladı. 100’ün üzerinde sanatçının katıldığı festivalin en çok ilgi gören bölümü ise tatil çekilişleri oldu. Festival kapsamında günde 3 kez çekiliş gerçekleştirilirken bu çekilişler sonucunda otellerin desteği ile 100 çift, Türkiye tatili kazandı.

Stantlar Önünde Metrelerce Kuyruk Oluştu

Türkiye’nin kültürel ve turizm zenginliklerini gözler önüne seren festival, renkli görüntüleri de beraberinde getirdi. İlk gün yağan yağmura rağmen 20 bin kişiyi ağırlayan festivali, ikinci günü 53 bin, üçüncü günü de 61 bin kişi ziyaret etti. Yürümekte zorlanan ziyaretçiler, stant ve çadırlar önünde metrelerce kuyruk oluşturdu. Festival Rus basının da büyük ilgisini gördü. 100’ün üzerinde basın mensubu ve blogger’ın birebir yakından takip ettiği festival, Rusya’da 270 milyon erişim sağladı. 3.6 milyon euro’luk bir PR değerine ulaşan festivalde, basın mensubu ve blogger’ın paylaştığı birbirinden renkli görüntüler, Türkiye’nin zenginliklerini gözler önüne serdi.

“Kendilerini Türkiye’de Hissettiler”

Türkiye’nin zenginlikleri ile bezenen 165 dönümlük park tıka basa dolarken gördükleri yoğun ilgi turizmcileri memnun etti. 3 gün boyunca kendilerini Türkiye’de hisseden Rus halkı da festivalin uzatılmasını ya da yılda iki kere yapılmasını istedi.