Tour of Antalya Powered By AKRA 2020’nin Yarış Parkuru Açıklandı

Bu yıl UCI 2.1 takviminde yer alan Tour of Antalya powered by AKRA’nın kurumlar arası koordinasyon toplantısı, AKRA Otel’de gerçekleştirildi. 20-23 Şubat 2020 tarihleri arasında organize edilecek 4 etaplık yarışa ilişkin detayların konuşulduğu toplantıda, parkur bilgileri de resmi olarak açıklandı.

0
425

Türk bisikletinin ve Antalya’nın yükselen güneşi Tour of Antalya Powered by AKRA 2020 için geri sayım başladı.


2020’de sınıf atlayarak UCI 2.1 kategorisine yükselen 4 etaplık yarışa ilişkin kurumlar arası koordinasyon toplantısı, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.


Organizasyon Genel Direktörü ve Argeus Events Sahibi Aydın Ayhan Güney, Proje Direktörü ve Yedi İletişim Ajans Başkanı Haluk Özsevim ile ekip arkadaşlarının yer aldığı toplantıda, 20-23 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek 4 etaplık yarışın parkur detayları da açıklandı.

4 Gün Boyunca Antalya’nın Doğasıyla İç İçe Bir Serüven

Argeus Travel & Events ile Yedi İletişim tarafından AKRA – Barut Hotels’in ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek Tour of Antalya powered by AKRA 2020’de 22 ülkeden 27 takım ve 162 bisikletçi yer alacak. 4 gün boyunca yaklaşık 546 km yol kat edecek sporcular, Antalya’nın olağanüstü doğasıyla çevrili parkurlarda kıyasıya bir mücadeleye girişecekler.

Corendon Airlines, Diana Travel ve Fraport TAV Antalya Airport’un sponsorluk desteği vereceği Tour of Antalya powered by AKRA 2020’nin etap ve parkur detayları şu şekilde:

 1. Etap: ANTALYA – ANTALYA
  Tarih: 20 Şubat 2020
  Mesafe: 149,2 km
  Yokuş Primi (Kategori 3): 60,8. km
  Feed Zone: 79,6. km
  Doğal Güzellikler Primi: 87. km
  Sprint Primi: 109. Km
 2. Etap: KEMER – ANTALYA
  Tarih: 21 Şubat 2020
  Mesafe: 158,4 km
  Sprint Primi: 53,9. km
  Feed Zone: 73,5. km
  Tırmanış Primi (Kategori 2): 86. km
  Doğal Güzellikler Primi: 124,5. Km
 3. Etap: ASPENDOS – TERMESSOS
  Tarih: 22 Şubat 2020
  Mesafe: 101,6 km
  Feed Zone: 44,6. km
  Sprint Primi: 52. km
  Doğal Güzellikler Primi: 81. km
  Yokuş Primi (Kategori 1): 101,6. Km
 4. Etap: SİDE – ANTALYA
  Tarih: 23 Şubat 2020
  Mesafe: 137,7 km
  Sprint Primi: 48,9. km
  Feed Zone: 61,9. km
  Doğal Güzellikler Primi: 117,6. Km

Öte yandan Tour of Antalya’nın kapanış gününde gerçekleştirilecek AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum da üçüncü yılında, amatör bisikletçilerin mücadelesine sahne olacak. AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum’a ilişkin program ise şu şekilde:

UZUN PARKUR
Başlangıç: Erdal İnönü Parkı Önü – Eski Lara Caddesi
Bitiş: Erdal İnönü Parkı Önü – Eski Lara Caddesi
Mesafe: 97 km
Toplam Tırmanış: 810 m+

KISA PARKUR
Başlangıç: Erdal İnönü Parkı Önü – Eski Lara Caddesi
Bitiş: Erdal İnönü Parkı Önü – Eski Lara Caddesi
Mesafe: 61 km
Toplam Tırmanış: 465 m+

Antalya Valisi Münir Karaloğlu: “Bu yılki tema, Antalya’nın Doğal Güzellikleri”

Hedeflerinin Tour of Antalya’yı dünyanın en iyi turlarından biri haline getirmek olduğunu ifade eden Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Bu yıl 22 ülkeden katılım olacak. Takımlar belirlenirken Antalya’nın güçlü olduğu pazarları ya da güçlenmekte olduğu pazarları tercih etmek durumundayız. Bu bakımdan ülke sayısı da takım sayısı da önemli, inşallah naklen yayın için de görüşmelerimiz var. Bu sene Eurosport’da naklen yayını gerçekleştirirsek asıl amacımıza o zaman ulaşmış olacağız. Tour of Antalya 2020’nin teması ‘Antalya’nın Doğal Güzellikleri’. Şehrimiz Antalya’nın dağlarını, sahillerini şelalelerini ve mağaralarını yani mükemmel destinasyonlarını öne çıkarmış olacağız.” dedi.

Aydın Ayhan Güney: “Tour of Antalya’nın UCI 2.1’e yükselmesiyle gurur duyuyoruz”

Organizasyon Genel Direktörü ve Argeus Travel & Events Sahibi Aydın Ayhan Güney, Tour of Antalya’nın yalnızca bir spor etkinliği olmadığının altını çizerek “Türkiye’nin en önemli turizm şehirlerinden Antalya’nın dünya genelindeki tanıtımında katkısı bulunan Tour of Antalya’yı üçüncü kez düzenleyeceğimiz için çok mutluyuz. Uluslararası Bisiklet Birliği UCI’ın, geçtiğimiz iki yılda ortaya koyduğumuz başarılı organizasyonlar neticesinde, Tour of Antalya’nın 2.2 olan klasman derecesini 2.1’e yükseltmesi de hepimizi ayrıca gururlandırdı. Bu başarımızda bizlere desteklerini sürdüren kamu kuruluşlarına, sponsor markalara, medya kuruluşlarına ve Antalya halkına çok teşekkür ederiz. Tour of Antalya’da her yıl olduğu gibi, Antalya’nın ve ülkemizin tanıtımına farklı açılardan da katkı yapabilmek için yeni bir tema belirledik. Bu yılın temasında Antalya’nın doğal güzelliklerini öne çıkarmaya karar verdik. Antalya’nın dünyanın en önemli yaz tatili destinasyonlarından biri olmasının
yanı sıra doğal güzellikler ve spor turizmi için de büyük değer taşıdığının altını çizmek istedik.” ifadelerini kullandı.

Haluk Özsevim: “Kadına Karşı Şiddete Hayır temalı farkındalık sürüşüyle yarışımıza toplumsal bir değer katacağız”

Proje Direktörü ve Yedi İletişim Ajans Başkanı Haluk Özsevim ise, Tour of Antalya’nın destekçileriyle birlikte yükselen bir değer olduğunu ifade ederek, Tour of Antalya’nın geride kalan iki yılın ardından sürdürülebilir bir yarış haline gelmesinde kamu kuruluşlarının, sponsor markaların, medya kuruluşlarının ve halkımızın da büyük katkısı var.

Her yıl sponsor sayımızı, organizasyona katılacak takımların sayılarını ve niteliklerini artırarak önemli bir istikrar yakaladık. Sonuç olarak Tour of Antalya, kısa bir süre içinde hem katılımcıların hem de organizasyona destek verenlerin çok memnun kaldığı bir marka haline geldi. Hedefimiz; ilk kez 2.1 seviyesinde gerçekleştireceğimiz bu yılki yarışı da sorunsuz bir şekilde sonuçlandırmak olacak.
Tour of Antalya powered by AKRA’nın yanı sıra organizasyonun kapanış gününde düzenleyeceğimiz AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum ile Antalya’nın spor turizmindeki yerini bir kez daha göstereceğiz.
Ayrıca yine son gün gerçekleştireceğimiz “Kadına Karşı Şiddete Hayır” temalı farkındalık sürüşüyle yarışımıza toplumsal bir değer de katacağız.” diye konuştu. Tour of Antalya powered by AKRA 2020 ve AKRA Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum, Antalya ve çevre bölgelerde 4 gün boyunca bisiklet festivali heyecanının yaşanmasını sağlayacak.