Şükredin Ömrünüz Güzelleşsin

0
284

Size tavsiye ediyorum uçağa gündüz binin. Bulutların üzerindeyken şükredeceğiniz onca çok şey olduğunu öyle güzel hissedeceksiniz ki, tabii ki bir tek uçağa binince hissedilmiyor yeter ki farkına var doğada ki mucizelerin.
Hayatta çok fazla şükür sebeplerimiz varken bu öfke bu negatiflik duygusu kime?
Ben söyleyeyim kendimize !
Kişilerin bu duygularla kendi organlarına zarar vermekten başka kendine yaptığı kötülük yok ve olamaz da, bu kötülüğü kişi ancak kendine yapabilir.
Gözlerinizi kapatın ve hissedin, en başta nefes alıp verirken vücudumuzun nasılda hayat bulduğunu sonra da gözlerinizi açtığınız da gördüğünüz onca güzellikleri görebilmeye sonra kulaklarımızın duyabilmesine tat alabilmemize şükredin ,şükredin ki ömrünüz güzelleşsin , şükredin ki kalbiniz güzelliklerle kuşansın.
Ne zaman öleceğimizi bilsek iyi mi olur, kötü mü?
Şimdi mesela telefonunuza bir uygulama kuruyoruz. Uygulama bize ‘ağabeycim, ablacım senin son kullanma tarihin şu, ona göre haberin ola’dese .. İyi mi olur kötü mü?
Bir yandan iyi olabilir , hani denize girebileceğimiz kaç yaz kalmış kayak yapabileceğimiz kaç kış kalmış, sağ salim onu biliriz.. Kaç bahar var önümüzde acaba ?
Daha da güzeli uygulama şunları da söylese mesela : Şu kadar kere yağmurda ıslanma şansın var, şu kadar gün daha sevdiğin insanları görebileceksin, dışarıya çıkıp eğlenebileceğin şu kadar ortam kaldı, şu kadar gün batımı görebileceksin…Örnekleri siz çoğaltın, mevzu anlaşıldı sanırım. Ne kadar daha buradayız, ne kadar daha hayattayız?

İşte bunların hiçbirini bilmediğimiz için ve hayat bir masal olduğundan bir varmış bir yokmuş gibi kalbinizi öfkeyle değil kalbinizi şükürle güzelleştirin inanın bana ters giden hayatınızın nasılda iyiye gittiğini siz yaşayarak göreceksiniz.

Sevgiyle Kalın ,
Miray KORALTÜRK