Personelleri İçin Kendi Masklerini Üretiyorlar

0
398
https://turizmdays.com/tr/index.html

Delphin Hotels Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kalp ve Damar Cerrahı Op. Dr. Yıldırım Cömertoğlu, kendi otellerinde çalışanlar için maske ürettiklerini söyledi.

Delphin Hotels Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kalp ve Damar Cerrahı Op. Dr. Yıldırım Cömertoğlu, Turizmdays.com’a yaptığı açıklamada, Delfin otel grubuna bağlı 7 otel bulunduğunu belireterek, ”Tüm otellerimiz şu anda kapalı. Ancak otelde zorunlu tutulan, lojmanda kalan ve otelin çeşitli işlerini yapan 700 kadar personelimiz bulunuyor. Diğer personel evlerinde. Çalışan personelimizi daha sağlıklı çalışabilmesi için kendi terzilerimize kaliteli maskeler ürettiriyoruz” dedi.

Üretilen maskelerin kaliteli sentetik kumaştan olduğuna dikkat çeken Cömertoğlu şunları ekledi:

‘Maskeler üretildikten sonra dezenfekte ediliyor. Yani sıfır mikroplu hale getiriliyor. Maskelerimizin her biri telli yapılıyor. Bu sayede maskelerin koruyuculuğu daha fazla oluyor. Biz terzihanelerimizde her gün 700 maske üretmekteyiz. Bu kadar ihtiyaç var. Toplamda 3 ayda 100 bin maske üreteceğiz. Maskeler üretildikten sonra dezenfekte edilmiş bir şekilde paketlenerek personelimize ulaştırılıyor.

Kaynak: https://turizmdays.com/tr/index.html