PASCH Okulları Plaketi

Almanya Federal Cumhuriyeti Antalya Konsolosu Wolfgang Wessel ve Goethe Enstitüsü Pasch Proje Müdürü Zarife Soyluçiçek’in katılımıyla Antalya Koleji Lara (Merkez) Kampüsü konferans salonunda PASCH-Okulları plaketi takdim töreni gerçekleştirildi.

0
480

Programda Almanya Federal Cumhuriyeti Antalya Konsolosu Wolfgang Wessel yaptığı konuşmada, ” ‘Okullar: Geleceğin Ortakları’ (PASCH) projesinde, Özel Antalya Koleji ile iş birliği yapmaktan büyük onur duyuyoruz” şeklinde konuştu.
Goethe Enstitüsü Pasch Proje Müdürü Zarife Soyluçiçek, ‘‘Okullar: Geleceğin Ortakları” projesi ve yapılan çalışmalar, aktiviteler hakkında bilgi verdi.

Lara (Merkez) Kampüs Müdürü Sadık Dönmez yaptığı konuşmada ise, Özel Antalya Koleji Muratpaşa Anadolu Lisesi’nin 2012 yılından bu yana PASCH Okulu olduğunu ve öğrencilerin çeşitli etkinliklere dahil olduklarını ifade etti. Ayrıca İlkokul 2. sınıftan itibaren her kademede 4 saat Almanca dersi verildiğini ve bu eğitimi Goethe Enstitüsü sınavları ile desteklediklerini belirtti. Programda ayrıca okul öğrencilerinin seslendirdiği Türk ve Alman milli marşları ise büyük beğeni topladı.

Program sonunda, Almanya Federal Cumhuriyeti Antalya Konsolosu Wolfgang Wessel ve Goethe Enstitüsü Pasch Proje Müdürü Zarife Soyluçiçek, Antalya Koleji Okulları Kurucu Başkanı Mustafa Koca’ya PASCH-Okulları plaketini takdim etti. Programın ardından Goethe Enstitüsü Pasch Proje Müdürü Zarife Soyluçiçek, Almanca öğretmenleri ile fikir alışverişinde bulundu ve önümüzdeki yıl içinde yapılacak olan projeleri anlattı.