Natalie Portman’dan Beklenen Açıklama

0
1666
US-Israeli actress Natalie Portman arrives for the 92nd Oscars at the Dolby Theatre in Hollywood, California on February 9, 2020. (Photo by Robyn Beck / AFP) (Photo by ROBYN BECK/AFP via Getty Images)

Natalie Portman, Oscar kıyafetine gelen eleştirilere yanıt verdi.

Natalie Portman, Oscar töreninde aday gösterilmeyen kadın yönetmenlerin isimlerinin olduğu bir kıyafet giymişyi. MeToo hareketinin önde gelen aktivistlerinden Rose McGowan Portman’ın bu hareketini eleştirip ‘’O ve diğer aktrislerin icraat göstermesini istiyorum’’ demişti.

US-Israeli actress Natalie Portman wears a cape with the names of female film directors who were not nominated for Oscars as she arrives for the 92nd Oscars at the Dolby Theatre in Hollywood, California on February 9, 2020. (Photo by Robyn Beck / AFP) (Photo by ROBYN BECK/AFP via Getty Images)

Portman, gelen eleştirilere  “Üzerinde kadınların isimleri yazılı olan bir elbise giydiğim için “cesur” diye nitelenmemin doğru olmadığı konusunda Bayan McGowan’a katılıyorum. Cesur daha çok, son birkaç haftadır inanılmaz bir baskı altında Harvey Weinstein’e karşı tanıklık eden kadınların hareketleriyle ilişkilendirdiğim bir terim. Kadınlarla sadece birkaç film yaptığım doğru. Uzun kariyerim boyunca kadın yönetmenlerle birkaç kez çalışma şansım oldu. Marya Cohen, Mira Nair, Rebecca Zlotowski, Anna Rose Holmer, Sofia Coppola, Shirin Neshat ve kendimle kısa filmler, reklamlar, müzik videoları ve filmler yaptım. Ne yazık ki yapmaya çalıştığım ama başaramadığım filmler tarihe gömüldü. Yani şunu demek istiyorum, denedim ve denemeye devam edeceğim. Henüz başarılı olmasam da yeni bir döneme adım attığımız için umutluyum”  cevabını verdi.

Kaynak: https://www.gecce.com/