Muratpaşalı Öğretmenler Festivalde Buluştu

Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce, Muratpaşa Belediyesi iş birliğinde organize edilen 1. Öğretmen Festivali; Atatürk Kent Meydanı’nda binlerce öğretmenin katılımı ile gerçekleştirildi

0
526

Verilen yarı yıl tatili ve yaklaşan 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce, Muratpaşa Belediyesi iş birliğinde 1. Öğretmen Festivali organize edildi.

Festival; Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı’nda gerçekleştirildi. Festivale; Muratpaşa Kaymakamı Orhan Burhan, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Ünal, Milli Eğitim yöneticileri ve Muratpaşa’da görev yapan 4603 öğretmen katıldı.

Öğretmenlerin halk oyunları ve müzik performansları sergiledikleri festival kapsamında ayrıca; resim, anı fotoğraf sergileri, robotik kodlama uygulamaları, dağcılık sporu etkinlikleri, halk eğitim merkezi sergisi, ‘Türkiye Gözlem Evi’ ve ‘Kızılay Kan Bağışı’ etkinleri de gerçekleştirildi. Öğretmenlerin sergiledikleri performanslar, büyük beğeni kazandı.