Muhteşem Buluşma

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Odman Boztosun’un kaleme aldığı ‘Anayasa Candır’ kitabı, ATİK’te düzenlenen kokteylle okurlarıyla buluştu.

0
812

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Odman Boztosun’un kızı Zeynep’ten ilham alarak yazdığı ‘Anayasa Candır’ isimli öykü kitabının tanıtım kokteyli, Antalya Tenis İhtisas Kulübü’nde (ATİK) gerçekleştirildi.

Salı Grubu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen kokteyle katılım yoğun oldu. Dış işleri Bakanlığı Antalya Temsilcisi Büyükelçi Avni Aksoy ile Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın da katıldığı kokteyl, hukukçuları, yargı mensuplarını akademisyenleri, sivil toplum örgütlerinden yetkilileri ve gazetecileri de bir araya getirdi. Anayasa Candır kitabını alıp imzalatmak için sıraya giren davetliler uzun kuyruklar oluşturdu.

Kitabın 3 Amacı Var

Kokteylde kitabıyla ilgili bir konuşma da yapan Ayşe Odman Boztosun, bu kitabı yazarken 8. Sınıf öğrencisi olan kızı Esma Zeynep’ten ilham aldığını söyledi. Kitaptaki Zeyno karakterine bu ismi de kızından esinlenerek verdiğini açıklayan Prof. Dr. Ayşe Odman BoztosunBu kitabın 3 hedefi var. İlki akılcı ve eleştirel düşünmeyi teşvik etmek. İkincisi anayasa ve devlet kavramları üzerinden modern toplumsal düzeni anlatmak. Vatandaşlık bilincinin gelişimi için sağlıklı bir temel oluşturmak. Üçüncüsü ise soyut kavramları canlandırarak, öyküleştirerek, yaşamla bağ kurarak, eğlenceli bir hale getirerek içselleştirilmesini sağlamak” diye konuştu.