‘Minecraft Yeni Ufuklar Programı’ Tanıtımı

Antalya Koleji Lara (Merkez) Kampüsü Ortaokul 5, 6 ve 7’nci sınıf öğrencilerine, Uzay Kampı Türkiye yetkilisi tarafından ‘Minecraft Yeni Ufuklar Programı’ tanıtıldı.

0
104

Yarıyıl tatilinde (13-16 Ocak 2020) İzmir Uzay Kampı’nda, ‘Minecraft Yeni Ufuklar Programı’ ile öğrencilere, uzay bilimleri alanında eğitim verilecek. Öğrenciler hayallerinde canlandırdıkları Mars yaşam alanını ve oradaki nesneleri harekete geçirmek için farklı şekillerde düşünerek çalışacak. Öğrenciler kodlama yaparken değişik çevresel faktörleri ve koşulları da dikkate almayı ve çok boyutlu düşünmeyi öğrenecek.

Üç gece dört gün sürecek Mars’ta sürdürülebilir bir yaşam alanı kurulmasının işlendiği Minecraft Yeni Ufuklar Programında; kodlama yaparak tasarım odaklı düşünme, yaratıcı çözüm üretme ve iş birliği yapma becerilerinin gelişimine de odaklanılacak. Kamp süresince öğrenciler, yaparak ve yaşayarak uzayla ilgili birçok şey öğrenecek. Fen bilimlerinin hayatlarında birçok yerinin olduğunu ve sorumluluk bilincinin, takım ruhunun önemini fark edecek.