LSV Dükkan Antalyalıların Hizmetinde

LÖSEMİLİ Çocuklar Vakfı (LÖSEV) annelerinin el emekleriyle ortaya çıkan ürünlerin satıldığı LSV Dükkan Mağazası, Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde açıldı.

0
546

Açılış töreni renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. LÖSEV Antalya Ofisi ile LÖSEV annelerinin el emekleriyle ortaya çıkardıkları ürünlerin satışının yapıldığı LSV Dükkan Mağazası’nın açılışı, LÖSEV gönüllülerini bir araya getirdi. Törenin ev sahipliğini LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Pediatrik Hematolog & Onkolog Dr. Üstün Ezer yaptı.

Mağazanın açılışından önce gerçekleşen törene, LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Pediatrik Hematolog & Onkolog Dr. Üstün Ezer, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Ünver, LÖSEV Bölgelerden Sorumlu Genel Koordinatör Yardımcısı Füsun Emecan Özcan’ın yanı sıra aileler, gönüllüler ve LÖSEV destekçisi okulları temsilen öğrenci ve öğretmenleri katıldı.

Ekibiyle birlikte davetlilere hoş geldiniz diyen Ezer, konuşmasında LÖSEV’in kuruluşu hikayesini ve çıktığı yolda yaşadıklarını dile getirdi. Ezer, 90’lı yılların sonunda her 100 hastadan 80’ninin kaybedildiğini günümüzde ise LÖSEV hastanelerinde lösemi ile mücadelenin yüzde 92 başarıya ulaştığını söyledi. Törene katılan LÖSEV gönüllüsü okulların öğrencilerinin hazırladığı mini konser ve dans etkinlikleri, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.