LÖSEV Heyeti Başkan Uysal’ı Ziyaret Etti

0
149
KAYNAK :https://muratpasa-bld.gov.tr/

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla LÖSEV heyeti ziyaretinde Muratpaşa’da sivil toplum faaliyetlerinin güçlü bir şekilde devam ettiğini belirterek bu durumdan son derece memnun olduklarını söyledi.

LÖSEV Genel Koordinatör Yardımcısı Füsun Özcan ve beraberindeki heyet, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla Başkan Uysal’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Özcan, Antalya LÖSEV ofisini 2012’de açtıklarını belirterek bu süreçte Muratpaşa Belediyesi’ni her zaman yanlarında görmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Bunun oluşmasında Başkan Ümit Uysal’ın sahip olduğu hassasiyetin önemine dikkat çeken Özcan, “Bize vermiş olduğunuz desteklerden ötürü bu anlamlı haftada size teşekkür ziyaretinde bulunmak istedik. Fiziksel olarak da bu belediye sınırları içerisinde faaliyet sürdürmekteyiz. Tek bir telefonla da bütün sorunlarımız konusunda sizlerden destek alıyoruz” diye konuştu.

Muratpaşa çok şanslı

Başkan Uysal ise sivil toplum kuruluşlarının belediyelerini paydaşı olduğunu belirterek, Muratpaşa Belediyesi’nin bu anlamda çok şanslı olduğunu söyledi. Muratpaşa’da sivil toplum faaliyetlerinin güçlü bir şekilde devam ettiğini ve bu durumdan son derece memnun olduklarını dile getiren Başkan Uysal, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri’nde (ASSİM) gerçekleştirilen çalışmalarla bu süreci daha ilerletmeyi hedeflediklerini belirtti. Başkan Uysal, şöyle konuştu:

“Pandemi bizi biraz etkiledi ama ASSİM’de hedefimiz, sivil toplum kuruluşları tarafından kamu yararına gerek ulusal gerekse uluslararası çok ciddi rakamlarda proje uygulansın, proje bazlı bütün fonlara başvurular yapılsın ve yılda 50, 100, belki daha fazla proje sivil toplum kuruluşları yerel yönetimler iş birliğinde uygulansın.”

KAYNAK : https://muratpasa-bld.gov.tr/