Lösemili Çocuklar Kepez’i Gezdi

Kepez Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi ve Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) iş birliğiyle düzenlenen gezi etkinliğiyle lösemili çocuklar, Kepez’i gezme ve tanıma imkanı buldu.

0
592

Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında Kepez Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi ve Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) iş birliğiyle gezi etkinliği düzenlendi. Lösemili çocuklar, Kepez’i gezme ve tanıma imkanı bulurken, bir yandan da keyifli saatler geçirdi.

Çocuklar önce, açıldığı yıl içerisinde 526 bin 373 ziyaretçi ağırlayan Anadolu Oyuncak Müzesi’ni gezdi. Birbirinden özel binlerce oyuncak karşısında adeta büyülenen çocukların, ikinci durağı da Dokumapark içerisindeki 1/25 oranında küçültülen Anadolu uygarlıklarına ait 84 adet eserin yer aldığı Dokuma Açık Hava Müzesi oldu. Çocukların gezi etkinliği Kepez Simülasyon Merkezi ile devam etti. Kepez’in doğa ile iç içe bir yaşam sunduğu Kent Ormanı ve Macera Ormanı’nı da gezen çocuklar, saatlerce parkurlar da eğlendi, eğitmenler eşliğinde doyasıya at binerek, muhteşem bir gün geçirdi.