Konyaaltı Belediyesi ev sahipliğinde ‘YAPEX’ Fuarı Düzenlendi

Kültür Mirasını Koruma teması ile bu yıl 10.su düzenlenen YAPEX Restorasyon Fuarı, Konyaaltı Belediyesi ev sahipliğinde Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.

0
424

10. YAPEX Restorasyon Fuarı, Konyaaltı Belediyesi ev sahipliğinde Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde 06-08 Kasım tarihlerinde düzenlendi. ‘Kültür Mirasını Koruma’ teması ile düzenlenen fuarın açılışına, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Çevre ve Kültür Değerlendirme Koruma ve Tanıtma Vakfı ve Tarihi Kentler Birliği Onursal Başkanı Prof.Dr. Metin Sözen ve çok sayıda davetli katıldı.

Konuşmasında, kültür mirasını oluşturan eski ve yakın dönem mimari eserlerin restorasyonu, korunması ve geleceğe aktarılmasında bu gibi fuarların önem taşıdığını dile getiren Başkan Semih Esen, “Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan da büyük mutluluk duyuyorum. Hele hele son dönemde restorasyon ile ilgili son derece kötü örnekleri gördükten sonra bu tür bir araya gelişlerin çok çok daha önemli olduğunu düşünüyorum. Geçmişi geleceğe taşıma konusunda yeni teknoloji ve yeni fikirlerin birlikte kullanılması, bize bu kötü örneklerden kurtulma imkanı verecektir” dedi.

Protokol üyeleri, konuşmaların ardından kurdele kesimiyle fuarın resmi açılışını gerçekleştirdi. Açılış sonrası Başkan Semih Esen, protokol üyelerini ve davetlileri, Konyaaltı Belediyesi standında misafir etti.