Kepez’den Kızılay’a destek

0
182
KAYNAK : antalyahilal.com

Kepez Belediyesi, Kızılay Haftası’nda pandemi nedeniyle artan kan ihtiyacına  ‘Kan ver can olsun’ kampanyasıyla bir kez daha destek verdi.

Kepez Belediyesi ve Kızılay işbirliğiyle geçtiğimiz aylarda başlatılan ‘Kan ver can olsun’ kampanyasının 2. etabı başladı. Daha önce Kepez’in 22 mahallesinde gerçekleştirilen kampanya, 16 mahallede daha sürdürülecek. ‘Kan ver can olsun’ kampanyasının 2. etabının startına Kepez Tıp Merkezi önünden verildi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’de belediyesi ve Kızılay işbirliğiyle düzenlenen ‘Kan ver can olsun’ kampanyasına katılarak, tüm hemşehrilerine kampanyaya destek olmaları çağrısında bulundu. Kızılay denince ilk akla gelenin kan bağışları ve plazma bağışları olduğunu hatırlatan Tütüncü, “Kızılay her ne kadar Türkiye’nin ve dünyanın dört bir tarafında afetlere, çeşitli felaketlere maruz kalanların yardımına, imdadına koşsa da; ilk akla gelen şeylerin başında nitelikli bir kan bankası, kan bağışı kampanyaları ve özellikle son zamanlarda çok fazla önemi anlaşılan plazma bağışıyla alakalı düzenlediği kampanyalar daha ön planda…” dedi.

KAYNAK :https://www.kepez-bld.gov.tr/

Bu kampanya Türkiye’de bir ilk

AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar da, Kepez Belediyesi ve Kızılay işbirliğiyle sadece bir haftalık değil, hayat boyu düsturuyla  kan bağışının ilçede devam ettiğini söyledi. Başkan Tütüncü’ye ve ekibine yürekten teşekkür ettiğini belirten Bayraktar, “Her yaptığı projede halkımızın genel ekseriyetine nasıl dokunabiliriz, nasıl faydalı olabiliriz noktasında bir bakış anlayışıyla olaylara eğilen, yine bu bağlamda da bütün ekibiyle çalışan ve netice alan bir başkanımız… Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Kan bağış kampanyası çok anlamlıdır. Bence Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz bu bağlamda… Türkiye’de Kızılay ile birlikte mahallelerde kan bağışı yapan başka bir belediye yoktur. Dolayısıyla bu ilki başardığı, başlattığı ve örnek olduğu için gerçekten çok teşekkür ediyorum. Kepez’de yaşayan bütün halkımızın bu kan bağışına destek vermesini özellikle rica ediyoruz. Çünkü kan verin insanlar can bulsun. Kan veren insan aynı zamanda sıhhat buluyor. Lütfen bu konuda duyarlı olalım. Hep birlikte kan bağışına önem verelim, kan bağışıyla ilgili çalışmalarımızı arttıralım.” dedi.

KAYNAK :https://www.kepez-bld.gov.tr/