Kepez’de ‘TÜBİTAK Bilim Fuarı’ Sergisi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi tarafından gerçekleştirilen “TÜBİTAK Bilim Fuarı” Sergisi’nin açılışına katılarak, öğrencilerin geleceğe ışık tutacak projelerini inceledi.

0
487

TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi Kepez’de açıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi bünyesinde gerçekleştirilen TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisinin açılışına Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak katıldı. Başkan Tütüncü, “Kepez 2012-1013 yıllarında eğitimde önemli mesafeler kaydederken, buraya güzel bir fen lisesi lazım diyerek yola koyulduk. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile birlikte 2017 yılında bu eğitim kurumunu hayata geçirdik” dedi.

Konuşmasının ardından 17 okuldan 300 öğrencinin katıldığı serginin açılış kurdelesini kesen Başkan Tütüncü, Kepez Belediyesi Meclis üyeleri ile birlikte farklı alanlarda proje ve eserleri kapsayan sergiyi inceledi.

Tarih, bilim, teknoloji, müzik ve resim gibi alanlarla araştırma ve projelerini sergileyen öğrencilerin geleceğe ışık tutacak eserleri Tütüncü’den tam not aldı. Her bir projeyi ayrı ayrı inceleyen Tütüncü, başarılı çalışmalarından dolayı gençleri kutladı.