Kemer’den İzmir’e Yardım Köprüsü

0
160
KAYNAK: sondakika.com

Antalya’ya bağlı olan Kemer Belediyesi, İzmir de gerçekleşen 6.6 şiddetindeki deprem sonrası depremzedelere yardım tırı gönderdi.

Yürekleri dağlayan 6.6 şiddetindeki İzmir’de gerçekleşen depreme Kemer Belediyesi de duyarsız kalmadı. Antalya’ya bağlı olan Kemer Kaymakamlığı, Kemer Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları iş birliğince başlatılan yardım kampanyası kapsamında bakliyat, battaniye, giysi gibi eşyaların bulunduğu tır, Kemer Belediyesi önünde düzenlenen uğurlama töreniyle İzmir’e gitmek üzere hareket etti.

KAYNAK: milliyet.com

Kemer halkı Covid-19 virüsüne önlemli davranarak 9 ton gıda, bin 700 adet battaniye, çocuk bezi, maske ve el dezenfektan topladılar. Uğurlama törenine, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, meclis üyeleri Ramazan Kal, Ferhan Fidan, Emrah Ayhan, İsmail Aka, Mustafa Bilici, birim müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

KAYNAK: kemerhaber.com

Türk milleti zor zamanlarda çabuk bir araya gelir.

Kaymakam Murtaza Dayanç, afet konusunun gerçekten çok zor olduğunu belirterek, Türk milletinin en önemli özelliklerinden biri de zor zamanlarda çabuk bir araya gelebilmeleri olduğunu söyledi. Kemer Belediyesi’nin ve hayırseverlerin katkısıyla yardım tırı yola çıktı. Umarım depremzede vatandaşlarımıza bir faydası olur. Allah böyle afetler bir daha göstermesin.” diye konuştu.

Başkan Topaloğlu, İzmir halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

“Kemer Belediyesi olarak biz de karınca kararınca öz kaynaklarımızı kullanarak yaklaşık 9 ton kuru gıda, bin 700 battaniye, maske ve dezenfektan malzemesi aldık. Depremzede kardeşlerimizin yanındayız. Desteklerini esirgemeyen Kemer halkına da teşekkür ediyorum. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın.”

KAYNAK: İHA