Kardeş Belediyelerin İş Birliği Protokolü

Kepez Belediyesi ve KKTC Beyarmudu Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Beyarmudu vatandaşları, Kepez Belediyesi’nin Hasta Yakınları Konukevi ve Belediye Sağlık Merkezi hizmetlerinden yararlanabilecek.

0
462

Kepez Belediyesi’nin kültür, sağlık ve sosyal işler alanındaki bazı hizmetlerden KKTC Beyarmudu Belediyesi sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşların yararlanmasını sağlayacak iş birliği protokolü imzalandı. Protokole, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip imza attı.

Protokol kapsamında Beyarmudu vatandaşları, Kepez Belediyesi’nin Hasta Yakınları Konukevi ve Belediye Sağlık Merkezi hizmetlerinden, Kepez Belediye Meclisi’nce kararlaştırılan ve gelir tarifesinde belirtilen ücret karşılığında yararlanabilecek.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Belediyeleri arasında geliştirilmeye çalışılan çok önemli bir kardeşlik hukuku bulunduğuna değinen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Biz her fırsatta her iki ülke arasındaki kardeşliği derinleştirmek, daha güçlü bir milli birlik ve beraberlik ortaya koyabilmek adına çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmaların içinde en önemli gördüğümüz konulardan biri de yerel yönetimler düzeyinde, halklarımızın birbirine daha çok yakınlaşması ve ortak bir milli şuuru oluşturabilmesi” dedi.