Kamala Harris’ten Zafer Konuşması

0
158
KAYNAK:nytimes.com

ABD Başkan Yardımcısı seçilen Kamala Harris, yaptığı zafer konuşmasında Amerikalılara demokrasiyi koruma çabasının mücadele, sabır ve fedakarlık gerektirdiğini, demokrasi mücadelesinin ilerleme ve mutluluk getirdiğini kaydetti.

Bu seçimde demokrasi için oy verildiğini belirten Kamala Harris, Amerika’nın ruhunun tehlikede olduğu bir dönemde yapılan ve bütün dünyanın izlediği seçimin, verilen oylar sayesinde Amerika’yı yeni bir güne taşıdığını söyledi. Seçmenlere “Sesinizi duyurdunuz” diyen Harris, özellikle son aylarda Amerika’da yaşanan acı ve üzüntülerin, kaygı ve mücadelenin karşısında halkın gösterdiği cesaret, sabır, dayanıklılık ve cömertliğe tanık olunduğunu kaydetti. Dört yıldır eşitlik ve adalet için çaba harcayan halkın bu seçimde açık bir mesaj verdiğini belirten Kamala Harris, “Bu mesaj umut, birlik, bilim ve gerçek istediğiniz mesajıdır “dedi.

‘BELKİ BU ANI TAM OLARAK HAYAL ETMEMİŞTİ’

ABD Başkan Yardımcısı seçilen Kamala Harris, yaptığı zafer konuşmasında Hint kökenli annesi Shyamala Gopalan’dan da bahsetti. Harris, annesinin 19 yaşında Hindistan’dan ABD’ye geldiğini ve imkanlar ülkesinin ideallerine inandığını söyledi. Jamaikalı baba ve Hindistan kökenli annenin çocuğu olarak 1964’te Kaliforniya’da doğan Harris, “Çok minnettarız, en çok da buradaki varlığımdan en çok sorumlu olan kadın, annem Shyamala Gopalan hep kalbimizdeydi. 19 yaşındayken Hindistan’dan buraya geldiğinde belki bu anı tam olarak hayal etmemişti ama böyle bir anın mümkün olduğu bir Amerika’ya derinden inanıyordu” dedi.

KAYNAK: amerikaninsesi.com