İyilik Meleği Varsa Neden Benim Yanıma Hiç Uğramıyor?

0
2337

iyilik meleği varsa neden benim yanıma hiç uğramıyor. Gerçekten var mıymış bu melek… Çok dua et dediler ettim. Ama bana melek falan gelmedi
Bu kocaman cümleler yanımdaki karizmatik adama ait. GÜRDAL 11 yaşında. Zehir gibi akıllı. Sadece umudu tükenmiş, biraz inanmaya ihtiyacı var. Annesini hiç tanıma fırsatı olmamış. Bildiği bir üvey babası var, onuda göremiyor. (üvey baba kader mahkumu deyip kısa geçiyorum) Yazımı dramatik hale sokmamak için kulağımın duyduklarını yazıya dökmemeye karar verdim.

Nazmiye ve Sultan ile dün GÜRDAL’ın okulunu ziyarete gittik. Okul Zeytinköy tarafında oldukça kalabalık. İçinde ağır engelli öğrencilerin yer aldığı iki sınıf da var. Bina oldukça temiz ve bakımlı. Müdür bey ile uzun uzun sohbet ettik. Ortak hayaller kurduk. Öğrencilerin geneli yetiştirme yurtlarında kaldığından, okulda daha çok sosyal etkinlik yapabiliriz, belki bir müzik odası kurarız, gönüllü müzik öğretmenlerimiz olur. Ayda bir kere müzikli eğlenceler yaparız. Sihirbaz da gelse çocuklar ne kadar mutlu olur. Kütüphane olmazsa olmazımız. Bize bol bol kitap gerekecek. Raflar boyanacak, rengarenk bir okulumuz olacak. Kırtasiye malzemeleri, her türlü kışlık giyecek malzemesi toplanacak. Bu yazıyı okuyup bize yardım getiren herkes çocukların iyilik meleği olacak. En önemlisi GÜRDAL artık meleklere inanacak, onu önemseyen ablaları, abileri olacak.

Eksik listemiz: Kırtasiye malzemeleri, her türlü kışlık (ikinci el temiz olabilir), giyim malzemesi, ıslak mendil, kitap (okul kitapları, çalışma kitapları da olabilir), müzik odamız için müzik aletleri, gönüllü ders verecek öğretmenler, gönüllü sihirbaz, tiyatro drama dersleri verecek gönüllü öğretmen ve tiyatrocular.
Not: Gelen tüm yardımlar bir hafta boyunca peloshbutik de toplanacaktır. Şimdiden herkese teşekkürler. Lütfen mümkün olduğu kadar bu paylaşımı duyuralım. @nnazmiyeyilmaz Gürdal ile tanışmama vesile olduğun için sana çok teşekkürler canım arkadaşım.
@sultansaracanbazoglu emeğine sağlık canım çok teşekkür ederim.