İşletmeci Barış Kurucu’dan İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım

Yardımseverliğiyle tanınan Antalyalı iş adamı Barış Kurucu, korona virüs nedeniyle işinden olan ve maddi desteğe ihtiyaç duyanları unutmadı. Kurucu, ihtiyaç sahiplerine yüzlerce yardım kolisi dağıttı.

0
909

Tüm dünyayı kasıp kavuran Covid-19 salgını Türkiye’yi de ciddi şekilde etkilemeye devam ediyor. Bu olağanüstü durumda yardıma muhtaç olanlar, yardımseverler sayesinde ayakta durabiliyor. Bunun en güzel örneklerinden birine de Antalya’nın sevilen mekanlarından Cafe Pik’in sahibi, başarılı iş insanı Barış Kurucu imza attı. ‘Sevgi Kazanacak’ sloganıyla yola çıktığını belirten Kurucu, şimdiye dek yüzlerce aile ve sokak hayvanının imdadına yetişti.

Daha önce yaptığı yardımlarla sık sık gündeme gelen genç işadamı bu kez de korona virüs salgını nedeniyle mağdur olan yaşlılara ve ihtiyaç sahiplerine yardımda bulundu. Kurucu ve ekibi, belirlenmiş 350 aileye yardım kolilerini kendi elleriyle, özenli bir şekilde teslim etti.

Sokak Hayvanlarını da Unutulmadı

Covid-19 salgını nedeniyle herkesin evinde kaldığına, bu nedenle sokak hayvanlarının aç ve susuz olduğuna dikkat çeken Kurucu, 400 kilograma yakın mama ve süt alarak, dağıtımına başladı.

Hedef 1000 Aile

Kurucu, yaptıkları yardımlarla ilgili şunları söyledi: “Şimdiye kadar 350 aileye ulaştık. Kapı kapı gezip yardım kolilerini kendimiz teslim ettik. Birlik ve beraberliğimizin en üst seviyede olması gereken bu günlerde biz de bir olalım istedik ve böyle bir işe koyulduk. Elimizden geldiğince vatandaşlarımıza yardım ettik. Bizce paylaşmak en güzel şey ve unutulmamalı ki veren el, alan elden her zaman üstündür.” Şimdiye kadar yüzlerce aileye iletilen yardım kolilerinin sayısız yüzün gülümsemesini sağladığını aktaran Kurucu, hedeflerinin 1000 aileye ulaşmak olduğunu kaydetti.