İmece Tablet Kampanyası’na Destek

0
231
https://www.muratpasa-bld.gov.tr/Default.aspx

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin başlattığı ‘İmece Tablet Kampanyası’na bir destek de Rotary Kulüplerinden geldi. Antalya, Kaleiçi, Aspendos, Perge, Lara, Falez ve Olimpos Rotary Kulüpleri, Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı ziyaret ederek bu önemli kampanya için kutladı, desteklerini ifade etti.Milli Eğitim Bakanlığı’nın, covid-19 pandemisi nedeniyle eğitim ve öğretimin yıl sonuna kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edeceğini açıklamasıyla önemi bir kez daha artan Muratpaşa Belediyesi’nin İmece Tablet Kampanyası’na destekler devam ediyor.

Antalya’nın yedi Rotary Kulübünün başkanları, kampanyaya destek için Başkan Uysal’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette, Antalya Rotary Kulüp Başkanı Birol Öncel, Kaleiçi Rotary Kulüp Başkanı Argun Şahin, Aspendos Rotary Kulüp Başkanı Bülent Dokuzoğlu, Perge Rotary Kulüp Başkanı Berkay Soner, Lara Rotary Kulüp Başkanı Pelin Turan, Falez Rotary Kulüp Başkanı ve Guvernör Yardımcısı Fikri Bayhan, Olimpos Rotary Kulüp Başkanı ve Guvernör Yardımcısı Ümit Çolakoğlu ve Falez Rotary Kulüp’ten Aziz Ertaş yer aldı. 

Başkan Uysal, pandemi nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilirken, tüm çocukların uzaktan eğitim yöntemiyle eğitimlerine devam edebilecek gerekli donanıma sahip olmadığını söyledi. Bu eksikliğe gidermek amacıyla başlatılan kampanyaya sadece Muratpaşa’nın değil Antalya’nın sahip çıktığını, özellikle sivil toplum kuruluşlarının yüksek bir duyarlılık sergilediğini dile getiren Başkan Uysal, “Bu dayanışmacı anlayış, bu tutum Muratpaşa’mızın yapısıyla da çok uyumlu. Bunun artarak devamını diliyorum” dedi.

ÇOCUKLAR İÇİN DAYANIŞMA

Muratpaşa Belediyesi’nin eylül ayında başlayan İmece Tablet Kampanyası, Türkiye’nin ilk dijital demokrasi platformu komsumeclisi.com’da yer alan Komşu Dayanışma Sistemi ve Turunç Masa üzerinden çalışıyor. Yardımseverler, Komşu Dayanışma Sistemi’nden yapacakları her 944 liralık bağışla, uzaktan eğitime erişimde sıkıntı yaşayan bir öğrenciye tablet ulaşmasını sağlıyor. Kısmi bağışın da mümkün olduğu kampanyada, Muratpaşa Belediyesi, yardımseverlerle ihtiyaç sahiplerini buluşturmada bir köprü görevi görüyor. Kampanyaya Türkiye’nin her yerinden bağışta bulunmak mümkün.

Kaynak: https://www.muratpasa-bld.gov.tr/Default.aspx