İmece Tablet Kampanyasına Destek Sürüyor

0
155
KAYNAK: muratpaşa-bld.gov.tr

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin, uzaktan eğitime erişim imkanları kısıtlı ailelerin çocukları için başlattığı İmece Tablet Kampanyası sürüyor. Ansiad ve Diana Tur, toplam 20 tabletle, Muratpaşa Belediyesi’nin kampanyasına katıldı.

Antalya’da, pandemi sürecinin neden olduğu sorunların çözümüne yönelik önemli uygulamalara imza atan Muratpaşa Belediyesi’nin; uzaktan eğitime erişim imkanları kısıtlı ailelerin çocukları için başlattığı İmece Tablet Kampanyası sürüyor. Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) ve Diana Turizm, toplam 20 tableti; Muratpaşa Belediyesi’ne teslim etti.

‘Çocuklarımız eğitime erişebilecek’

ANSİAD Başkanı Akın Akıncı ve Diana Turizm yöneticisi Malik Özkan’ı ağırlayan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Pandemi koşullarında çocuklarımız uzaktan eğitim yöntemi ile eğitimlerine devam edebiliyorlar. Türkiye’mizde bütün çocuklarımızın uzaktan eğitime erişebilmesi için gereken ekipmanları maalesef mevcut değil. Uzaktan eğitime erişimi sağlayan ekipmanı olmayan çocuklarımız için, Türkiye’de ilk kampanyayı başlatmıştık. Sağolsun, Muratpaşa’da ki sivil toplum kuruluşları ve özel teşebbüs kurumları her zaman olduğu gibi yüksek bir duyarlılıkla sürece sahip çıktılar. ANSİAD Başkanımız ve yöneticilerimiz burada, Diana Turizm işletmemiz burada kendileri kampanyamıza katkıda bulundular. Muratpaşalı eğitime ulaşamayan çocuklarımıza katkıda bulundular. Kendilerine hem bir komşuları olarak hem de bir belediye başkanı olarak teşekkür ediyorum. Bunlar; Muratpaşa’mızın yapısına, dokusuna kalitesine çok uygun tutumlar, duruşlar. Dayanışmamızın artarak devamını temenni ediyorum” dedi.

‘Destek vermeye çalışıyoruz’

Pandemi süreci ülkemizde en fazla ekonomi ve eğitim alanında olumsuzluklara yol açtığını ifade eden ANSİAD Başkanı Akın Akıncı şöyle konuştu; “Muratpaşa Belediyemiz insana değen, sosyal projelerle hem dezavantajlı bölgelerde ekonomik güçlüğü olan ailelere ve de sıra geldiğinde eğitime verdiği desteklerle hep yardımda bulunuyor. Bizde ANSİAD olarak Muratpaşa Belediyesi’nin başlattığı bu kampanyaya elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyoruz.”

 ‘Umut ve ümit olmak istedik’

Diana Turizm yöneticisi Malik Özkan, turizm sektörünün zor bir süreçten geçmesine rağmen, eğitim için yapılan bu kampanyaya destek olmak istediklerini belirterek şunları söyledi; “Ümit başkanımızın Antalya’da her türlü sıkıntıda umut ve ümit olmasından dolayı çok gurur duyuyoruz. Biz de kendilerinin yanında, umut ve ümit olmak üzere ihtiyacı olan çocuklarımıza bir destekte bulunmak istedik.” 

KAYNAK : muratpaşa-bld.gov.tr