Hyundai Yeni İ20’ye ‘Altın Direksiyon’ Ödülü

0
226

Sektörün dev firmalarından Hyundai’nin Yeni İ20 modeli, tüm dünyanın prestijli yayınlarından Auto Bild tarafından ‘Altın Direksiyon’ ödülüne layık görüldü.

Hyundai, gerçekleştirdiği aktivitelerle ve her yeni modeliyle ödüller kazanmaya devam ediyor. HyundaiInterbrand’in bağımsız marka araştırmasında marka değerini yükselterek İlk 5 arasına giren Hyundai’ye bir diğer önemli haber de Almanya’dan geldi. Sadece Avrupa’nın değil, tüm dünyanın en prestijli yayınlarından Auto Bild, Türkiye’de İzmit Fabrikası’nda ürettilen Hyundai Yeni i20’yi ekonomik otomobiller kategorisinde ‘Altın Direksiyon’ ile ödüllendirdi.

Yeni İ20 Başarısını Perçinledi

En detaylı testleri yapıp tüm otomobilleri ayrıntılarıyla incelemesiyle ünlü Bild grubu, Yeni i20’nin özellikle fiyatına karşılık sunduğu üstün özellikleriyle B-segmentinde standartları yeniden belirlediğini vurguladı ve harika yol tutuşu, geliştirilmiş direksiyon tepkileri ve 48-volt hafif hibrit imkanı sunan üstün motor seçenekleriyle bu ödüle layık görüldüğünü belirtti. 2015 yılında çıkan ikinci nesil i20’nin de okuyucu oylarıyla bu ödülü kazandığını hatırlatan yayın, Yeni i20’nin de tasarım, sürüş tepkileri, konfor ve güvenlik ekipmanlarıyla bu başarısını perçinleyerek ödülü sonuna kadar hak ettiğini belirtti. Hyundai yetkilileri, Türkiye’de üstün kalite ve yüksek teknolojiyle üretilip öncelikle Avrupa’ya ihraç edilen Yeni i20’nin bu kadar prestijli ve önemli bir referans yayınında ödüle layık görülmesinin kendileri için ayrı bir gurur kaynağı olduğunu belirtti.