Heyecan Türk Halk Müziğiyle Devam Ediyor

0
170
KAYNAK: muratpaşa-bld.gov.tr

Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği Türkiye’nin her yerinden 14 yaş ve üzeri amatör ya da profesyonel tüm müzisyenlerin katılımına açık Kaleiçi Müzik Yarışmalarında heyecan, Türk halk müziğiyle devam ediyor. Tüm aşamaları internet üzerinden gerçekleşen yarışmaya başvurular, 16 Kasım’da, yarisma.komsumeclisi.com’da başladı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, covid-19 salgını nedeniyle sanatsal üretim ve bu üretimin seyirciyle buluşma mekanlarında değişim yaşadığını söyledi. Bu süreçte evler birer sahneye, stüdyoya dönüşürken internet sitelerinin ve sosyal medya platformlarının da birer konser salonu haline geldiğini belirten Başkan Uysal, “Muratpaşa Belediyesi olarak biz de dijital platformlarda paylaşılan farklı müzik kategorilerindeki üretimleri desteklemek için Türkiye’nin her yerinden katılıma açık müzik yarışmaları düzenliyoruz” dedi.

Antalya’nın tarihi kent merkezi Kaleiçi’nin adını taşıyan ve bir yıl sürecek müzik yarışmasının 7 birincisi olacağını belirten Başkan Uysal, “Ödülü bir haftalık Kaleiçi tatili olan yarışmayla başta müzik olmak üzere ‘Kaleiçi’ adının sanatla, sanatsal üretimlerle yan yana gelmesini de amaçlıyoruz” dedi.

ETİKETİ YAZ YOUTUBE’A YÜKLE

İki ayda bir farklı müzik kategorilerinde, tüm aşamaları Muratpaşa Belediyesi’nin Türkiye’nin ilk dijital demokrasi uygulaması Komsumeclisi.com’da yer alan yarışma bölümü üzerinden gerçekleşen yarışmaya müzisyenler 1 Ocak 2019 sonrasında kayda aldıkları çalışmalarla katılabiliyor. Katılım için #kaleiçimüzikyarışması #kaleicioldtown hashtagleriyle çalışmaların Youtube’a yüklenmesi ve yarisma.komsumeclisi.com üzerindeki formun doldurulması yeterli olurken yarışmanın oylaması da komsumeclisi.com üzerinden yapılıyor.

ŞARKIYI DİNLE OYUNU KULLAN

Türkçe pop ve rock müziğin ardından yarışmanın üçüncü kategorisi Türk halk müziğinde 16 Kasım’da başlayan başvurular 22 Kasım Pazar sona erecek. 14 yaş ve üzeri amatör ya da profesyonel tüm müzisyenlerin katılımına açık yarışmada, Türk Halk Müziği’nin en iyilerini belirleyecek oylama 24 – 27 Kasım tarihlerinde yarisma.komsumeclisi.com üzerinden yapılacak.

KAYNAK: muratpaşa-bld.gov.tr