Herşey Çocuklar İçin

0
153
KAYNAK: muratpaşa-bel.gov.tr

Muratpaşa Belediyesi’nin 30 Ekim’deki depremden etkilenen İzmir’in Bayraklı ilçesinde kurduğu kreş-oyun çadırı çocuklar için yuva oldu. Çocuklar, gelişimlerine uygun programlara katılırken 10 Kasım’da da, Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için özel bir etkinlik düzenledi

İzmir’de 30 Ekim’de meydana gelen deprem felaketinde en çok zarar gören Bayraklı ilçesinde, Muratpaşa Belediyesi’nin kurduğu 100 metrekarelik kreş-oyun çadırı, çocuklar için yuva oldu. Bir psikolog, bir sosyal hizmet uzmanı, iki çocuk gelişimci, bir okul öncesi öğretmenin görev yaptığı Muratpaşa Belediyesi kreş-oyun çadırında; koronavirüs tedbirleri kapsamında aynı anda en fazla 25 çocuğa hizmet veriliyor.

10 Kasım’da özel program

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın da ziyaret ettiği kreş-oyun çadırı, çocuklar için hem eğitim hem de oyun merkezi oldu. Sanat, okuma, hikaye, bilmece, şiir gibi Türkçe dil ve drama etkinliklerinden deneye, spor-hareket, müzik ve danstan parkurlu grup oyunlarına kadar kişisel gelişimlerini sağlayan programlara katılan çocuklar, 10 Kasım’da da Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andı.

Neler yapılıyor?

Muratpaşa Belediyesi kreş-oyun çadırında görev yapan psikolog ve sosyal hizmet uzmanları ayrıca; bireysel ve grup çalışmaları yapıyor. Sürekli takip gerektirecek ve terapi ihtiyacı olan çocuklar İzmir’de ikamet eden gönüllü psikologlara yönlendirilirken ailelere ise travma sonrası gelişebilecek davranışlarla ilgili psikoeğitim veriliyor. İzmir ve Bayraklı’daki sivil toplum kuruluşları ile de işbirliği yapılarak çocuklar için kukla, palyaço gösterileri, gölge oyunu, drama ve sportif etkinlikler düzenleniyor.

KAYNAK: muratpaşa-bel.gov.tr