Hayatını Patara Kazılarına Adayan Havva İşkan Işık’tan Kazılara Destek Çağrısı

Antalya’nın Kaş ilçesindeki Patara antik kentinin kazılarına başkanlık eden Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Havva İşkan Işık, Salı Grubu toplantısına katıldı. 1988 yılından bu yana devam eden Patara kazıları hakkında Salı Grubu üyelerine bilgi veren Prof. Dr. Havva İşkan Işık, arkeolojik kazılara destek olmaları için yerel yönetimlere ve turizmcilere çağrıda bulundu.

0
498

Salı Sanayici, İş adamları ve Kanaat önderleri Grubu’nun toplantısına, Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Havva İşkan Işık konuşmacı olarak katıldı. Davet Sahipliğini Salı Grubu üyelerinden Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı (ATAV) Yeliz Gül Ege’nin yaptığı toplantıda Prof. Dr. Işık, 1988 yılından bu yana devam eden Patara kazıları hakkında bilgi verdi. Salı Grubu Başkanı Muharrem Koç yönetiminde Antalya Tenis ve İhtisas Kulübü’nde gerçekleştirilen toplantı büyük ilgi gördü.

Salı Grubu üyelerinin yanı sıra Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Melike Gül, Röleve ve Anıtlar Müdürü Handan Kısır ile aralarında çok sayıda akademisyen ve meslek örgütlerinden yetkilinin olduğu yaklaşık 50 kişinin katıldığı toplantıda Prof. Dr. Havva İşkan Işık, 1988 yılında Patara kazılarına çok zor şartlarda başlattıklarını söyledi. Salı Grubu Başkanı Muharrem Koç, arkeolojik kazılara destek için bir kampanya başlatılması çağrısında bulundu. Toplantı teşekkür belgesi takdimiyle son buldu.