Gaziantepli Baklavacılardan Şarkıcı Halsey’e Davet

0
496
HalseyFilmMagic
https://pagesix.com/

Macaristan asıllı Amerika’lı şarkıcı Halsey, yaptırdığı DNA testi sonrasında %11 Türk çıkması üzerine sosyal medya hesabından baklava yapmayı ve Türkçe öğrenmek istediğini duyurdu.

Güzel şarkıcı yaptığı paylaşıma şu notu düştü: “Macar asıllı olduğumu düşünerek büyüdüm. Ancak yaptırdığım DNA testinde pek de Macar olmadığımı, aslında Türk olduğumu öğrendim. Sadece yüzde 11’lik bir oran ama baklavayı sevmek için yeterli

Paylaşımın ardından Gaziantepli baklavacılar baklava yapmayı öğretmek için Amerikalı şarkıcıyı şehre davet ettiler. Brad Pit ve Angelina Jolie’nin de barışması için baklava gönderen baklava ustası Serdal Urhanoğlu küçük tüyolar vererek Halsey’i davet etti.

Serdal Urhanoğlu “Halsey hanımı Gaziantep’e davet ediyorum. Baklava yapımını yerinde öğrensin. Ben biraz anlatmak istiyorum. Baklava hamurunun çok ince açılması gerekiyor. İçine taze Antep Fıstığı ve kaymak koyup, halis sadeyağ vereceksiniz. Sonra bizim burada odun ateşi ile pişirilir kendisinin imkanı var mı bilmiyorum ama bu fırında pişirilmeli. Sonra da şekeri verilir. Kendisini Türkiye’ye davet ediyorum Gaziantep’e gelsin baklava yapımını öğretelim. Hem bu lezzetleri tatsın hem de baklavayı yerinde öğrensin” 

Kaynak: https://www.sondakika.com/magazin/