Edebiyatın Onur Gecesi

Muratpaşa Belediyesi’nin gerçekleştirdiği 4’üncü Antalya Edebiyat Günleri’nde bu yılın onur ödülleri, düzenlenen gecede, Lale Müldür ve Osman Şahin’e takdim edildi. Köy Enstitüsü mezunu yazarların en iyi temsilcilerinden Osman Şahin’e ödülünü sunan Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Lale Müldür ve Osman Şahin’e onur ödülü verebildiğimiz için mutluyum” dedi.

0
575

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Antalya Edebiyat Günleri’nin ödül töreni Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Abdülkadir Budak, Cem Savran, Feridun Andaç, Ferruh Tunç, Özcan Kaarabulut, Gürsel Korat gibi çok sayıda edebiyatçıyı bir araya getiren Antalya Edebiyat Günleri’nin ödül törenine Başkan Uysal eşi Ümran Uysal’la katıldı.

Törende, ilk ödül ‘Sessiz Şarkıcı’ kitabıyla yılın ‘en iyi ilk öykü kitabı’ ödülünün sahibi olan oyuncu Caner Cindoruk’a verildi. Cindoruk adına ödülü kendisi de bir edebiyatçı olan babası Taner Cindoruk aldı. Edebiyat Günleri’nde yılın ‘en iyi öykü kitabı’ ödülü ise ‘Kimsenin bilmediği insanlar’ kitabıyla Kadri Öztopçu’nun oldu.

Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül gecesinde, yılın onur ödülleri sırasıyla Lale Müldür ve Osman Şahin’e takdim edildi. Antalya Edebiyat Günleri’nin ödül gecesi, Yahya Kemal Beyaltı’dan Paul Eluard’a, Nazım Hikmet’te şairlerin bestelenmiş şiirlerini seslendirdiği ve Lübnanlı şarkıcı Feyruz’un Li Beyrut şarkısıyla salonu dolduranları adeta büyüleyen Gülcan Altan konseriyle sona erdi.