DR. Fahrettin Koca’dan İzmirli Depremzedelere Ziyeret

0
190
KAYNAK: aa.com.tr

Fahrettin Koca dün İzmir’e yaptığı ziyarette ‘devlet olarak her türlü destekte bulunduk ve bulunmaya devam edeceğiz.’ dedi .

Dr. Fahrettin Koca dün İzmirli depremzedeleri ziyaret etti. Ziyaretlerinin içinde 91 saat küçücük bedeniyle koca molozların altında kalan Ayda Gezgin bulunuyordu. Ayda bebeğimizin sağlık durumu iyi, şuan kendisi serviste arkadaşlarıyla duruyor bilgisini veren Koca, Elif bebeğimiz ve ikiz ablalarının da ( Ezel, Elzem) sağlık durumlarının iyiye gittiğini en kısa zamanda bu kötü günleri geride kalmasını temenni etti.

KAYNAK: sözcü.com

114 vatandaşımız hayatını kaybetti.

Tüm Türkiye’nin yüreğini ağzına getiren 6.6 şiddetindeki İzmir depremi ile ilgili Dr. Fahrettin Koca basın açıklamasında şunları söyledi: ‘114 kişinin hayatını kaybettiği İzmir depreminde 107 vatandaşımız deprem yerinde, 7 vatandaşımız ise hastanede hayatını kaybetmiştir.’ dedi.

Şuanda hastanede yoğum bakımda olan 7 vatandaşlarımızdan 5 vatandaşımızın durumu ağır, dilerim bu kötü günleri bir daha yaşamayız diyen Koca, yaşam savaşı veren vatandaşlarımız için acil şifalar, hayatını kaybedenler için Allahtan rahmet yakınlarına sabır diledi.

kaynak: https://twitter.com/drfahrettinkoca