Cemil Meriç Kitaplığı’na bir bağış daha

0
179
KAYNAK:kepez-bld.gov.tr

Kepez Belediyesi’nin eski Dokuma Fabrikasına enerji sağlayan trafo binasını restore ederek kütüphaneye dönüştürdüğü Cemil Meriç Kitaplığı’na Semerkand Yayınları 1000 adet kitap bağışladı. Başkan Tütüncü, kitaplığa şuana kadar 20 binin üzerinde kitap bağışlandığını duyurdu.

Cemil Meriç Kitaplığı’na kitap bağışı tüm hızıyla devam ediyor. Çok kıymetli eserlerin ve şahsi kütüphanelerin bağışlandığı Cemil Meriç Kitaplığı’na Semerkand Yayınları 1000 adet kitap bağışında bulundu. Yayın evinin bağışladığı kitapları Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, teslim aldı. Belediyenin toplantı salonuna dizilen kitapları inceleyen Başkan Tütüncü, yayınevi yetkililerine bağışlarından dolayı teşekkür etti. Cemil Meriç Müze Kütüphanesini hemşehrilerin destekleriyle belli bir seviyeye taşıdıklarını belirten Başkan Tütüncü, “Birlikte yönetişimin en büyük özelliklerinden birisi de birlikte beraberce eserler ortaya koymaktı. Bir emek taşlık yapmak ve işbirliği içerisinde olmak. Bu anlamda çok güzel bir kitap bağış kampanyası başlattık. Bu kıymetli bağışa hemşehrilerimiz çok değerli eserleri armağan ettiler. Şuan 20 binin üzerinde kitap belediyemize bağışlandı. Eski kütüphaneler ve çok kıymetli eserler olduğu gibi, Semerkand gibi hiç kullanılmamış yeni kitap bağışında bulunan  hemşehrilerimiz de var” dedi.

KAYNAK:kepez-bld.gov.tr

Kütüphanelere katkı ya hazırız

Cemil Meriç Kitaplığı’na 1000 kitap bağışında bulunan Semerkand Vakfı Antalya İl Temsilcisi Tevfik Doğan da, “Bizler öyle bir medeniyetin mensuplarıyız ki; ilk emir ‘oku’. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi Ve Selem Efendimiz bunu biraz daha açıyor. Hem okuyun, hem eşlerinize ve çocuklarınıza öğretin onlar okusun. İşte bu kitaplar sadece bizim okumamızla kalmasın, bütün çocuklarımız, eşlerimiz ve toplumun tamamı okusun. Bu konuda Hakan başkanımız, hayırlı bir hizmet yapıyor.Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Allahu Teala hizmetlerini başarıya erdirsin ve bundan sonra da hayırlı hizmetler yapmayı kendisini nasip etsin. Semerkand olarak açacağınız diğer kütüphanelere de katkı ya da hazırız.”dedi.

KAYNAK: kepez-bld.gov.tr