Cem Yılmaz’dan Beklenen Ozan Güven Açıklaması Geldi

0
310

Geçtiğimiz günlerde Deniz Bulutsuz sevgilisi Ozan Güven’den psikolojik ve fiziksel şiddet gördüğüne dair şikayette bulunmuştu. Bu şikayet üzerine Ozan Güven, Deniz Bulutsuz’a karşı 2 ay uzaklaştırma kararı almıştı.

Sessizliğini bozan Ozan Güven kamuoyuna şu açıklamayı yaptı:

Kamuoyunun dikkatine sunulur;

Öncelikle, birkaç gündür kamu vicdanında rahatsızlığa sebebiyet veren talihsiz olayın konusu ve merkezinde olmanın üzüntüsünü yaşadığımı bilinmesini isterim. Açıklama yapma ihtiyacım, istemeden sebep olduğum bu meşguliyete karşı duyduğum sorumluluktandır.
Şiddet hiçbir vicdanda aklanamaz. İster fiziksel, ister ruhsal, ister sosyal olsun kabul edilmemelidir; tepkiyi hak eder. Tam da bu sebeple, değerli kamuoyundan hukuki sürecin sonuçlanmasını beklemelerini, adalet kararlarını ve tepkilerini bu doğrultuda vermelerini önemli rica ederim. Ben sabrediyorum, lütfen siz de sabredin.
Saygılarımla,
Ozan Güven.

Tüm bu olaylara ise birçok ünlü sessiz kalmamış tepkilerini dile getirmişlerdi. Ozan Güven’in yakın arkadaşı Cem Yılmaz ise sessizliğini koruyarak açıklama yapmamıştı.

Ancak gelen yorumlara daha fazla dayanamayarak sosyal medya hesabında şu ifadeleri paylaştı:

Sevgili arkadaslar. Kadina şiddet meselesinin “tarafı” olmak diye bir duruşum söz konusu bile değildir.Bu konu tartışmaya kapalı bir konudur. Arkadaşım üzerinden “Sen de bir şey söyle” isteğinizi anlamakla beraber, konu hakkında cok üzgün olmak dışında bir halim yoktur.Yapmayın. Sosyal medya üzerinden,bu meseleyi yazmak çizmek istememek ile başka çirkin duyguları,düşünceleri karıştırıp bu sefer siz linç kazanı kaynatıyorsunuz. Hersey birbirine giriyor. Çok üzgünüm.

Kaynak: https://www.gecce.com/