BAKA’dan 3 Tema 3 Sektör Çalışması

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) 2019 faaliyet yılı 6. Kahvaltılı Toplantısı Akra Hotel’de gerçekleştirildi. Toplantı Başkanlığını ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı’nın gerçekleştirdiği toplantının konuğu Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Genel Sekreteri Volkan Güler oldu.

0
627

BAKA’nın projeleri ve çalışmalarının konuşulduğu toplantıya BAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Emir Olcay Sayın ve ANSİAD üyesi iş insanları katıldı. BAKA’nın teknik çalışmaları hakkında bilgiler veren BAKA İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Emir Olcay Sayın, “BAKA olarak belli bir coğrafi alanda, sektörel ve genel kalkınma problemlerini analiz edip, bunların çözümüne yönelik plan ve strateji oluşturuyor, bu kapsamdaki faaliyetleri, projeleri yönetiyoruz” dedi.

Geniş bir sektör ve toplumun en geniş kesimine ulaşabilecek, refahı artırırken refahı dengeli bir şekilde dağıtabilecek politikalar belirlediklerini dile getiren BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler ise, “Önümüzdeki dönem için 3 tematik 3 tane de sektörel alana öncelik vereceğiz. Üç tematik alandan birinci önceliğimiz girişimcilik. Girişimci sayımızı nasıl artırabiliriz, ekosistemi iyileştirme adına ve toplam girişimci sayımızı nereye taşıyabiliriz gibi politikalarla ilerleyeceğiz” dedi.