Azerbaycan Cumhurbaşkanı Şuşa’yı Geri Aldığını Duyurdu

0
151
KAYNAK :tr.euronews.com

Aliyev askeri üniforma giyerek yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında Azeri ordusunun 28 yıldır Ermeni güçlerin elinde bulunan Şuşa’yı geri aldığını bildirdi.

8 Kasım’ın Azerbaycan tarihinde önemli bir gün olarak kalacağını vurgulayan Aliyev, “Şuşa’nın Azerbaycan tarihinde özel yeri var. Şuşa sadece Azerbaycan’ın değil tüm Kafkasya’nın incisidir. Biz bu tarihi Şuşa zaferini müzakere masasında değil savaş meydanında kazandık”.28 yıl sonra Şuşa’da ezan sesi duyulacak.” dedi.

Dün Şuşa’nın işgalden kurtarıldığı müjdesini veren Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, bugün ise katıldığı bir canlı yayında “Eğer herhangi bir ülke Azerbaycan’ı tehdit ederse ülkeme Türk askerini davet edeceğim” dedi.

Çatışmalar sürüyor

KAYNAK : sondakika.com

Azerbaycan ordusunun, Dağlık Karabağ’da 27 Eylül’de başladığı operasyonda, 4 kent merkezi, 3 kasaba ve 220 civarında köy ile bazı önemli tepeleri Ermeni güçlerden geri aldığı açıklandı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, çatışmaların, ağırlıklı olarak cephenin Ağdere, Ağdam, Hocavend ve Gubadlı yönlerinde devam ettiği belirtildi.

KAYNAK :tr.euronews.com