AVM’ler Açılışa Hazır

0
336

Alışveriş merkezlerinde 11 Mayıs’tan itibaren açılma kararının ardından başlayan hazırlıklarda sona gelindi. Hijyen ön planda olmak şartıyla açılan AVM’lerde mağazaların çoğu ise kapalı olacak.

Koronavirüsle mücadele kapsamında AVM’lerdeki mağazaların çoğu faaliyetlerini geçici bir süreliğine durdurma kararı almıştır. Geçtiğimiz günlerde ise normalleşme sürecinde AVM’lerin 11 Mayıs itibariyle açılması kararına varılmıştı. Sağlık Bakanlığı tarafından açılış sürecinde uygulanması gereken hijyen önlemleri ise AVM yöneticileri tarafından titizlikle uygulandı.

AVM giriş kapısında gelen misafirlerin ateşi ölçülürken, maskesiz girişn yasak olduğunu belirten uyarı yazıları asılacak. Koridorlarda sosyal mesafe kuralı uygulanarak buna ilişkin olarak uyarılar yerleştirildi, yemek katındaki tüm masa ve sandalyeler kaldırıldı. Avm içine koronavirüs ile ilgili bilgilendirici yazılar asılırken kullanılan ortak tuvaletler için ise gerekli tedbirler alındı. Tuvaletin kapıları temassız olurken, lavabolar birer boşluk olacak şekilde ayarlandı. Aynı zamanda hijyen kurallarının aksamaması ve oluşabilecek ani durumlara hemen müdahale edebilmek için ”Dezenfeksiyon ekibi” kuruldu. Asansör ve yürüyen merdivenler sosyal mesafe kuralına göre düzenlendi.

Kaynak: https://www.gunhaber.com.tr/