ASKON Antalya 2020 Yılına Damga Vuracak

Yurt içi ve yurt dışında şube ağları ile 6 binin üzerinde iş insanı, 15 bin üye işletmesi ile yedi yüz bin kişiye istihdam sağlayan, üyeleri vasıtasıyla da 17 milyar dolar ihracat yapan Türkiye’nin sayılı iş adamları derneğinden biri olan Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği 11. Dönem Vizyon Çalıştay programını Antalya’da gerçekleştirdi.

0
397

Dört gün süren çalıştaya, ASKON teşkilatlarında yer alan 300 iş adamı katıldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın, “ASKON’un önümüzdeki 5 yıl boyunca planlamasını yaptığımız çalıştayda, üyelerimize yönelik hedeflerimizi belirleyerek, ülke kalkınmamıza yönelik çalışmalarımızı saptadık. Ayrıca programın üçüncü gününde Antalya şubesinin açılışını Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Esyatırım ve BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, DEİK Başkanı Nail Olpak ve Antalya protokolünün katılımıyla birlikte 300 iş adamımız ile birlikte gerçekleştirdik” dedi. Çalıştayda, ASKON Şube Başkanları da bulundukları ile ilişkin stratejik planlama süreçlerini içeren sunumlarını gerçekleştirdi.

Antalya Şubesi adına sunumunu gerçekleştiren ASKON Antalya Şube Başkanı Cahit Urfan, ASKON olarak 2020 yılında Antalya’ya damgalarını vuracaklarını belirterek konuya ilişkin şunları söyledi “Öncelikli hedefimiz Antalya ilimizin dış ticaretten aldığı payı yükseltmektir. Bu bağlamda uluslararası ticari bağlantıları partnerlerimiz vasıtasıyla gerçekleştirerek, ikili iş görüşmeleri sağlayacağız. Bunun yanı sıra ortak ticari fuarlar düzenleyerek yabancı yatırımcıları Antalya’mıza çekeceğiz. E-İhracat konusuna odaklanarak Antalyalı esnafımızı bir çatı altında toparlayıp bu konuda bilgilendirici çalışmalara imza atacağız. Yapacak olduğumuz çalışmalar ile ASKON olarak 2020 yılında Antalya’ya damgamızı vuracağız. Kazanan hem Antalya hem de Türkiye olacak