ANTGİAD’tan Cumhuriyet Balosu

ANTALYA Genç İş insanları Derneği (ANTGİAD), Cumhuriyetin 96'ncı yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Balosu düzenledi. DoubleTree by Hilton Antalya City Centre'da düzenlenen baloya, ANTGİAD yönetim kurulu başkanı Mustafa Cengiz, dernek üyeleri ve davetliler katıldı.

0
524

ANTGİAD Cumhuriyet Balosu, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Baloda konuşan ANTGİAD Başkanı Mustafa Cengiz, “Atatürkçülüğün temelinde, Türk kültürü ve insanlığın binlerce yıllık kadim değerleri olan, bağımsızlık, özgürlük, insan ve vatan sevgisi vardır. Atatürk, bu değerleri göz önünde bulundurarak, “Ben manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım akıl ve bilimdir. Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde, akıl ve bilimin rehberliğini kabul ederlerse manevi mirasçım olurlar” demiştir.

Türk Ulusu’nun özlemlerini, inandığı değerleri, toplumsal dinamiklerini çok iyi bilen Yüce Önder, tam bağımsızlık ve ulusal egemenlik gibi ilkelerin yaşama geçirilmesinin, ancak Cumhuriyet rejimi ile olanaklı kılınabileceğini görmüş; Türk Ulusu’nun doğasına ve geleneklerine en uygun yönetim biçimi olduğu için Cumhuriyet’i seçmiştir. Cumhuriyet, bilgisizliğe, bağnazlığa, yobazlığa, yoksulluğa, çaresizliğe karşı verilen savaşımın adıdır. Yüce Önder’in deyişiyle, ”Cumhuriyet, bilhassa kimsesizlerin kimsesidir” diye konuştu.
Baloda konuşmanın ardından sanatçı Ege sahne aldı. Atatürk’ün sevdiği şarkıların da seslendirildiği gecede, dans gösterisi yapıldı. Balo 96’ncı yıl pastasının kesilmesiyle son buldu.