Antalya Modern Ve Eğitim İş’ten Nâzım Hikmet Anması

0
90

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim İş) Antalya Şubesi ve Modern Zamanlar Sanat Derneği (Antalya Modern), 3 Haziran 2021 Perşembe akşamı saat 21.00’de, şiirimizin en önemli temsilcilerinden Nâzım Hikmet’i online bir dinletiyle anmaya hazırlanıyor.

Şairin kısa yaşam öyküsünün yanı sıra, unutulmaz şiirleri ve dizelerinden yapılan bestelerden oluşan programa İlke Türkdoğan, Alp Murat Alper, Muharrem Kızılaslan, Deniz Çetinkaya şarkılarıyla; Merve Boysan Ünal, Necdet Karakaya, İsmet Aydın, Didem Derin Marangoz, Evren Koç ve İlke Keskin de sesleriyle katılıyorlar.

Eğitim İş yöneticisi ve Antalya Modern’in Denetleme Kurulu Başkanı Birsen Atmaca, yalnızca ülkemizin değil, evrensel şiirin en büyük ustalarından olan Nâzım Usta’yı anmanın, çağdaş ve aydınlık bir Türkiye’yi anlamak anlamına da geldiğini savunarak, “dinletide yer alan ‘Ateşi ve İhaneti Gördük’ dizelerinin, Başöğretmenimiz Atatürk’ü merkezine alan saldırılara verilecek en güzel yanıt olduğunu” sözlerine ekledi.

Dernek Başkanı Necla İnci Bayrak ve Başkan Yardımcısı Oya Boysan da Antalya’nın eğitim ve kültür alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken iki önemli kurumunun ortak sanat çalışmalarını sürdüreceği ve yakın zamanda yüz yüze tiyatro ve müzik çalışmalarına başlanacağı müjdesini verdiler.

Nâzım Hikmet Anması, Youtube’da “Antalya Modern” ve “Eğitim İş Sendikası Antalya Şubesi” hesaplarından ücretsiz olarak izlenebilecek.