Antalya Kültür Sanat’ta ‘Yeni Dünya’ Tasavvurları

ATSO Vakfı bünyesindeki Antalya Kültür Sanat’ın 2019 güz sezonu ‘yeni/başka’ dünya tasavvurlarını yapıtlarına yansıtan üç sanatçının sergisiyle başladı. Elvan Alpay’ın “Cennet Uzaklarda Bir Vaat mi?”, Tayfun Erdoğmuş‘un “Yeni Dünya Katmanları”, Melek Mazıcı’nın “Şeffaf Yansımalar” adlı sergisi AKS’ta düzenlenen törenle açıldı.

0
553

Açılışa ATSO Vakfı ve ATSO Başkanı Davut Çetin, Meclis Başkanı Süleyman Özer, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Divanı’nın yanı sıra, Antalya Milletvekili Cavit Arı, Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Muratpaşa Kaymakamı Orhan Burhan, KKTC Antalya Başkonsolosu Mustafa Kemal Beyazbayram, serginin küratörü Haldun Dostoğlu ile sanatçılar Elvan Alpay, Tayfun Erdoğmuş ve çok sayıda sanatsever katıldı.

ATSO Başkanı Davut Çetin, yeni sezona üç ayrı salonda üç ayrı sanatçının sergilerinin açılışıyla başlandığını kaydetti. Başkan Çetin, “AKS, 4 yıl önce Antalya’nın kültür-sanat yaşamına katkı sunmaya başladı. 4 yılda uzun soluklu 16 sergi açıldı, 80 bine yakın ziyaretçimiz oldu. Çocuklarımıza yönelik sanat atölyelerimize katılım ise her geçen yıl katlanarak arttı. Sanatı çocuklarımıza, gençlerimize sevdirerek yaygınlaştırma çabası gösteriyoruz” dedi.

1 Aralık 2019 tarihine kadar devam edecek olan üç sergi, Pazartesi hariç her gün 11:00-19:00 arasında, perşembe günü ise 11:00-21:00 arasında gezilebilir. Sergi girişleri Uzun Perşembe saatleri olan 19:00-21:00 arasında ücretsiz.