Antalya İçin Üst Üste 3 Uyarı!

0
208

Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü üst üste 3 uyarı birden yaptı. Antalya için yapılan uyarılar şöyle:

Uyarı 1:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren Manavgat, Alanya, Gazipaşa, İbradı, Akseki ve Gündoğmuş ilçelerinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, 06.02.2020 Perşembe gece saatlerine kadar, 48 saatlik periyotta kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (100-200 kg/m2) olarak gerçekleşmesi beklenmektedir. Meydana gelmesi muhtemel, sel, su baskını, yıldırım, kıyıya yakın kesimlerde hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

UYARI: 2

“Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren Kaş, Demre, Finike, Kumluca ve Kemer ilçelerinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, 06.02.2020 Perşembe sabah saatlerine kadar kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (60-130 kg/m2) olarak gerçekleşmesi beklenmektedir. Meydana gelmesi muhtemel, sel, su baskını, yıldırım, kıyıya yakın kesimlerde hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

UYARI: 3

“Yapılan son değerlendirmelere göre; Antalya il genelinde 05 Şubat 2020 Çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak başlayacak rüzgarın, zamanla etkisini artırarak kuvvetli ve tam fırtına(70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın, 06 Şubat 2020 Perşembe günü akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. Meydana gelmesi muhtemel, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Kaynak: https://www.gunhaber.com.tr/