‘Anayasa Candır’ Kitabı Raflardaki Yerini Aldı

Yazar Prof. Dr. Ayşe Odman Boztosun, ‘Anayasa Candır’ adlı yeni kitabı ile okuyucularıyla bir kez daha buluştu. 29 Ekim tarihinde raflardaki yerini alan ‘Anayasa Candır’ On İki Levha Yayıncılık tarafından yayımlandı.

0
1444

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof Dr. Ayşe Odman Boztosun, ilk defa popüler bir hukuk kitabıyla okuyucunun karşısına çıkıyor. Prof. Dr. Ayşe Odman Boztosun, ‘Anayasa Candır’da, modern devleti yaratan anayasal düzeni, içten ve sade bir dille önünüze seriyor. Yazar, okuyucularını devletin kalbine doğru yolculuğa çıkarırken “Neden kaçtık hep hukuktan? Neden devlet uzak düştü bize?
Neden Anayasa darbe ürünü, fırlatıldığında kriz çıkaran, bir kereliğine çiğnenmesinden zarar gelmeyen bir şeydi bizim için?” gibi daha birçok soruya yanıt arıyor.

“Tanıyamadık Anayasamızı, benimseyemedik devletimizi, ısınamadık hukukumuza. Anayasamızın aslında bize adalet, güvenlik ve eşitlik vadettiğini, devletimizin özgürlüklerimizi şefkatle korumakla yükümlü olduğunu, hukukun üstünlüğünün ise devletin iyiliği demek olduğunu bilemedik” diyen Prof. Dr. Ayşe Odman Boztosun, tüm bu konuları içinizi ısıtacak bir öykü formatında, herkesin anlayabileceği bir üslupla dile getiriyor.

Bitirmeden elinizden bırakamayacağınız bu kitapta, kitabın kahramanı ‘Zeyno’, sizi unutamayacağınız bir yolculuğa çıkarıyor. Yolculuk bittiğinde kendinizi Anayasa’ya ve Devlet’e çok yakın hissedeceksiniz ve “Devlet biziz” diyeceksiniz.