Almanya’dan Esen’e Kardeşlik Mektubu

Almanya’nın Nürtingen şehrinin Belediye Başkanı Dr. Johannes Fridich’in, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’e iletilmek üzere dostluk, kardeşlik ve karşılıklı iş birliği için kaleme aldığı mektubu, Türk sporcu Gökhan Arslan ve Alman sporcu arkadaşı Christoph Möhl tarafından, 7 bin km bisiklet yolculuğu sonrasında Esen’e ulaştırıldı

0
1295

Kendisine iletilmesi için gönderilen mektubu teslim almak üzere Konyaaltı Belediye Binası önünde Türk ve Alman bayraklarıyla iki sporcuyu karşılayan Esen, Alman mevkidaşı Dr. Johannes Fridich’e teşekkür etti.

Başkanı Esen, 4 kez Dünya Kick Boks Şampiyonu olan Türk sporcumuz Gökhan Arslan ile Alman arkadaşı Chiristoph Möhl’e “Bize iki ülkenin kardeşçe yaşayacağının mesajını getirdiniz. Dostluk ve barış adına çok güzel bir etkinlik yaptınız” dedi.

Karşılama sonrasında Başkan Semih Esen, Gökhan Arslan’a Alman Bayrağını, Christopher Möhle ise bağımsızlığımızın ve şehitlerimizin simgesi olan Türk Bayrağını vererek iki sporcu ile birlikte günün anısına fotoğraf çektirdi ve sporcuları makamında ağırladı.