56. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU’NUN 3. ETABINI MARK CAVENDISH KAZANDI

0
36

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun üçüncü günündeki Beyşehir-Alanya etabını, Belçika’nın Deceuninck-Quick-Step takımından Büyük Britanyalı Mark Cavendish birinci bitirdi.

Konya’nın Beyşehir ilçesindeki tarihi Eşrefoğlu Camisi önünden başlayan 212.6 kilometrelik etaba 169 sporcu katıldı. Tur’ u Mark Cavendish 5 saat 10 dakika 34 saniyelik derecesiyle kazandı ve genel klasmanda birinci olduğu için Alanya-Kemer etabında turkuaz mayoyu giymeye hak kazandı. Üçüncü etapta Belçika’nın Alpecin Fenix takımından Belçikalı Jasper Philipsen ikinci, Belçika’nın Bingoal Pauwels Sauces WB takımından Polonyalı Stanislaw Aniolkowski üçüncü sırayı elde etti.

DAĞLARIN KRALI VITALY BUTS

Salcano Sakarya takımından Vitaly Buts Dağların Kralı klasmanında elde ettiği Turkish Airlines sponsorluğundaki Kırmızı Mayo’yu, Beyşehir-Alanya etabından giydikten sonra avantajını korudu ve yarınki Salcano sponsorluğunda koşulacak Alanya-Kemer etabında da giymeye hak kazandı.

SALCANO SPRİNT PRİMİNİ BRAVO ALDI

Etabın 41’inci kilometresinde Salcano sponsorluğundaki Sprint kapısını Euskaltel-Euskadı takımından Garikoıtz Bravo geçti ve 5 puanın sahibi oldu. İkinciliği B&B Hotels takımından Pierre Rolland, üçüncülüğü de Delko takımından Mathias Le Turnier elde etti.

ÖDÜLLER YAZICI VE KÜÇÜKBAKIRCI’ DAN

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun sona eren 212,6 kilometrelik Beyşehir-Alanya etabının ödül töreni finiş alanı olan Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Ödül Törenine Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ve protol katıldı. Ödül Törenine katılan Antalya Valisi Ersin Yazıcı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı etabın ilk üç derecesine giren sporculara ödüllerini verdi.

800. YIL KUTLAMALARI COŞKUYLA DEVAM EDİYOR

Büyük Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat`ın, 1221 yılında gerçekleştirdiği Alanya Fethinin 800. Yıl dönümü olması sebebiyle sporcular; Alanya’nın batısında şehre giren, misafirleri selamlayan ve Alanya’nın tarihi simgesi olan Alaaddin Keykubat Anıtı altında bulunan sahilde, hazırladıkları koreografi ile 800 yazdılar. Atlı sporcularında etrafında at sürerek tur attığı gösteri büyük beğeni topladı.