4.Akra Caz Festivali’nde “Sonic Boom” enerjisi

0
75

4. Antalya Akra Caz Festivali kapsamında gerçekleşen konserde, müzikseverlerin yakından tanıdığı dört başarılı isim Elif Çağlar, Çağrı Sertel, Alp Ersönmez ve Volkan Öktem’in bir araya gelmesiyle, 2019 yılında kurulan “Sonic Boom”,  Akdeniz’in ve Beydağları’nın eşsiz manzarası eşliğinde sanatseverlerle buluştu.

Bestelerin yanı sıra, R&B, hip-hop ve elektronik müzik hit’lerini de özgün tarzıyla yeniden yorumlayarak sahnelere taşıyan “Sonic Boom”,  doğaçlamaya bolca yer verdikleri performanslarıyla izleyenlere eğlenceli ve  enerji dolu bir gece yaşattı.

İzleyiciler bütün gece dans etti

Elif Çağlar konserin açılışında “Hoş geldiniz! Muhteşem bir amaca hizmet eden Akra Caz Festivali’nde hepimiz hem müzik için, hem de Manavgat ormanları için bir aradayız. Bunun için bu akşam bizimle olan herkese çok teşekkürler.” dedi. Elif Çağlar’ın dinamik vokali, Çağrı Sertel’in tuşlu çalgılar üzerindeki ustalığı, Volkan Öktem’in solo davul performansı ve Alp Ersönmez’in bas gitardaki eşsiz yorumu sanatseverler tarafından büyük beğeni topladı. İzleyicilerin bütün gece dans ederek eşlik ettiği Sonic Boom ekibi konser sonunda yoğun alkışlarla defalarca sahneye çağrıldı.  

“İstanbul Sessions” ile festivalde sona doğru

Festivalde sona doğru yaklaşırken New York’ta yaşayan saksafon sanatçısı İlhan Erşahin, tüm dünyada büyük ilgi gören projesi “İstanbul Sessions” ile İstanbul’un dinamik renklerini sunmaya devam ediyor.  İçinde cazdan rock müziğe, diskodan dub’a kadar pek çok müzikal tını barındıran ve özgün soundlarıyla dikkat çeken “İstanbul Sessions” a, konuk sanatçı olarak vokal ve perküsyonda Arto Tunçboyacıyan’ın eşlik edeceğikonser 6 Ekim Çarşamba akşamı 20:30‘da Akra Hotels’te izlenebilir.

Türk Hava Yolları’nın ulaşım sponsoru olduğu, Akra Hotels tarafından 25 Eylül-09 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 4. Antalya Akra Caz Festivali’nin bilet gelirleri Manavgat Ormanları’nın yeniden yeşertilmesi için kullanılacaktır.

www.akrajazz.com

instagram.com/akrajazz

facebook.com/akrajazz

twitter.com/akrajazz