1.Uluslararası Grandprix Belek Birinci Etap Yarışları Tamamlandı

0
370

Kış döneminde Antalya Turizmini canlandırmayı hedefleyen 1.Uluslararası Grandprix Birinci Etabı, 7 ülkeden 92 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Antalya’da ENDA TOUR tarafından organize edilen Antalya Valiliği, Spor Turizm Birliği ve TÜRSAB destekleriyle düzenlenen 1.Uluslararası Grand Prix birinci etabı tamamlandı.

Toplam 36 Ülkeden 147 Sporcu

Birinci Uluslararası Grandprix Belek Kış Sezonu Antrenman Serisi 1. Ayak Yarışları Aksu Expo alanında start aldı. Toplamda 36 ülkeden 147 sporcunun katıldığı yarışlarda elite erkekler ve elit bayanlar olmak üzere iki kategoride yarışlar gerçekleşti. Sporcular, Antalya’nın ılıman havasında ve tarihi mekanlarında kıyasıya mücadele etti.

Antalya’ya Mutlaka Tekrar Geleceğiz

2020 sezonunun ilk UCI takımında yer alan sporcular 1.Uluslararası Grandprix Belek’te yarışmaktan mutlu olduklarını dile getirdiler. Sporcular, kış döneminde oldukça elverişli iklim koşulları, uygun fiyatlı otelleri ve kaliteli asfalt yolları bulunan Antalya’da önümüzdeki yıllarda da düzenlenecek olan kış dönemi antrenman serisi yarışlarına mutlaka tekrar katılmak istediklerini belirtiler.

Madalyaları Takdim Edildi

Elite Erkekler Kategorisi Birincisi Emre Yavuz ve Elite Kadınlar Birincisi Ukraynalı Saifutdinova Natalya yarışı birincilikle bitiren isimler oldu. Yarışlarda Elite Bayanlar ikincisi Umutzhanova Makhabbat, Üçüncüsü Sanakbayeva Zhanerke Ukraynalı sporcular olurken, Elite Erkekler ikincisi Onur Balkan- Türkiye ve erkekler üçüncüsü CHNYRKRO ALİSEİ-Belarus yarışı başarıyla tamamladılar. Sporculara yarış sonrası düzenlenen tören ile madalyaları takdim edildi.

Antalya’da Ağırlamaktan Gururluyuz

Uluslararası bir organizasyona Antalya olarak ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını belirten Enda Tuor Kurucusu ve STB – Spor Turizm Birliği Başkanı RECEP ŞAMİL YAŞACAN; “Değişik ülkelerden ve ülke içerisinden bisiklet gönüllülerini, bisiklete gönül vermiş sporcularımızı, profesyonel sporcularımızı burada ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduk. Yarışların ikinci ayağı 9 Şubat 2020 UCI Grandprix Manavgat ve UCI Grandprix Antalya 16 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleşecektir.” İfadelerini kullandı.